databáze 125437 vůní od 8665 značek a 1643 parfumérů

Wood Jasmin Parfums BDK

Wood Jasmin
značka: Parfums BDK
parfumér: Leguay, Camille
rok: 2016
určení: unisex
hlava: hruška, švestka
srdce: jasmín sambac, egyptský jasmín, turecká růže, pelyněk
základ: kadidlo, madagaskarská vanilka, list pačuli z Indonésie, španělské labdanum, peruánský balzám, šáchor
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Miru (26.2.2021 )

...alkoholová hruška.
No, pěkně zchlastaná, protože jí z úst táhne ještě i slivovice.
A pak, pak - čím zajíst divokej večer,
rozlučku se svobodou..?
Hm, zbytek hruškovýho kompotu ve sklenici a k tomu kousnutí do vanilkového loukhomu téměř bez cukru...
...místo cukru je v něm
jasmín.
Jasmín zlatý, hebkký jak mikrochloupečky na místech, kam žena hned tak někoho nepustí...
...měkce vlhká, pouze nepatrně nasládlá ovocnost, pouze nepatrně nasládlý vanilkový krém, či spíše nadýchaná pěna zahuštěná santalovým a ylangovým prachem.
...vznešenost z královny květin a hříšnost z pryskyřic - jemná kouřovost, balzamičnost.
Ano, tohle JE dřevitý jasmín.
Luxusně dřevitý,
jakoby ona dřeva byla utkána z hedvábí, orientálních afrodiziak(vanilka, stopy růže) a s přidanou hodnotou chladivě horkého, naslaněle nasládlého kouře, asi jako hluboký výdech...
...prachové, vlhce prachově i prachově vlhké.
Perfektně vyvážená nahořklost z pelyňku a rajcovní něžnost jasmínového saténu s hloubkou balzámů z dalekých zemí...
Křehké, podprahově hlubkoké,
krásné...
No, jenže konec - nějak se to posunulo do máslového ylangu s nesladkou vanilkou a rozjíždí se to do nijaka...
...škoda jen, že téhle vůni nepřidali volume u intenzity a hustoty - pak by to byla bomba. V tom nejlepším smyslu slova. Takto je to moc hezká vůně, ale taková opatrná, jakoby se bála odvázat... A škoda, že nezůstalo u hlavy a srdce.!

Avatar
slniecko (20.2.2021 )

Zdá sa, že tu to tak trochu prehnali s balzamickými tónmi a s artemíziou. Tá prvá rana do nosa ma normálne aj po tých rokoch skúšania kadečoho dokázala rozkašľať. Balzamy sa postupne roztápaju do teplej zlatohnedej zmesi s likérom a rozvarenými slivkami, kde tu sa mihne niečo, čo by teoreticky mohla byť ruža. No a v celom tom virvare aj na ten jazmín dôjde! Ide o temný, vlhký, dosť indolický jazmín, už trochu zamrelý, ktorý by kdekoľvek inde ovládol priestor. Tu ale proste nemá šancu. Tak len niekde pohodený vkúte čaká, kým pôjde na kompost. No a potom sa to celé taknejako zjednotí a výsledkom je teplá hutná vôňa, ktorá mi akosi pripomína krásnu žiarivú jeseň.

Avatar
Fleur (17.2.2021 )

Vím, že zkouším vzorek označený jako Wood Jasmin, ale říkám si, že je to asi omyl. Proč by voněl jako tekutá švestkovo-višňová náplň pralinky s tenkou vrstvou hořké čokolády? Na květy dojde posléze, ovšem žádný jasmín, nýbrž světlounce fialový a mírně omamný šeřík s dřevnatým stonkem, kvůli kterému ve váze uvadne během několika hodin. Na zkušebním předloktí je to jako dárek k svátku: bonboniéra, kytice šeříku a přípitek sherry. Chuť sherry na patře a vůně ze dna vypité skleničky.

Avatar
viktorka_od splavu (21.1.2021 )

1. vyuzené dřevo hrušně a švestky
2. cítím marmeládu! marmeládu jak se vaří v hrnci, babiččin široký nízký smaltovaný hrnec a na dně zredukovaná marmeláda, hustá, přichytává se na stěnách
ježiš to je krásný!

Avatar
andry (19.9.2020 )

Přezrálá šveska, tolu a zkapalněné kadidlo, nádech terpentýnu a temných, nejtemnějších pryskyřic, nahořklé a dřevité, podkreslené semišovým labdanem.
Jasmín? Jako aura nad obzorem.
Hustý balzamický lektvar v dřevěné nádobě, která za ty roky nasákla všechna aromata sladkých pálených pryskyřic, hořkých likérů, macerovaných švestek i křehkých okvětních plátků. Meditativní, magické.
Podobu s Aziyadé nevnímám, nejblíž asi Boxeuses (Lutens) nebo Plum Japonais (Ford), kvůli těm švestkám.

Avatar
wendulka (27.9.2018 )

Voní jako švestkový kompot se skořicí a hruškový kompot s hřebíčkem, na které jste pozváni do kamenného vinného sklípku, vyzdobeném tureckými růžemi a jasmínem, abyste po usazení na kůží polstrované židle kromě nich ochutnali i lahodnou medovinu zdejšího sklepmistra. Uvnitř to přitom voní kadidlem a smetanovou madagaskarskou vanilkou. Milovníci Aziyadé by tuto návštěvu měli podniknout povinně!