databáze 112570 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Warszawa Puredistance

Warszawa
značka: Puredistance
parfumér: Lie, Antoine
rok: 2016
určení: unisex
hlava: galbanum, grep, list fialky
srdce: absolutní jasmín, absolutní janovec, kosatcové máslo
základ: pačuli, vetiver, styrax

Vytvořená exkluzivně pro polskou parfumérii Quality Missala v prosinci 2016. Širší prodej je očekáván od listopadu 2017.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Cervanek (28.1.2019 )

Vintage jasmine absolute s lístečky fialek, zabalený do dřevité krusty - z pačuli a vetivéru a na to zalitý pryskyřicí styraxu. Skvělá volba složek paní Stanislawy k 25. výročí její parfumerie missala.pl pro parfémovou metropoli východní Evropy Varšavu, kdy parfém pamatuje na krásné tóny klavírních skladeb Frederica Chopina, který je s tímto městem spjatý. Škoda jen, že i to nejmenší balení 17,5 ml se prodává za hodně vysokou cenu.

Avatar
wendulka (31.3.2017 )

Řekla bych, že Antoine Lie se stejně jako v případě White držel černo-fialového vizuálu. Tady však přidal i Janovu vzpomínku na krásné a elegantní polské ženy. I když osobně ho malinko podezřívám, jestli přitom náhodou nemyslel i na Lauren Bacallovou, když v dlouhých černých šatech s hlubokým výstřihem poprvé okouzlila svého budoucího manžela Humphreyho Boggarta v Mít a nemít. Jsem si skoro jistá, že musela vonět nějak takhle, protože já si na ni vzpomněla okamžitě po prvním přičichnutí.

Otevírá se sametově zelenými a zároveň lehce kandovanými lístky fialek, které osvěžuje hořké zelené galbanum s pár kapkami grapefruitové šťávy. Absolutní silice jasmínu tu má kromě medově slunečných a nazelenalých podtónů stejný nádech červeného ovoce, jak jej můžete znát např. z Délices de Cartier (domnívám se tedy, že jde o jasmín sambac). Odvážím se i tipnout, že se sem dostalo i pár okvětních plátků růže, protože tento jasmín mi tu společně s doznívající fialkovou sladkostí mi evokuje dojem výrazně rudě nalíčených rtů. Kouřové tóny vetiveru s pryskyřičnatým styraxem by zase mohly představovat cigaretu, s níž se Lauren objevila v mnoha scénách.

Tady jasmín s vetiverem doplňuje vůně nasládlého, sluncem prohřátého sena (janovec?). Jen to slibované kosatcové máslo můj nos nějak minulo. Trocha pačuli v základu pak jen podtrhuje celkový dojem fuchsiovo-zelené sametovosti. Osobně se malinko zdráhám označit Warszawu za opravdovou moderní chypre, nicméně má k ní hodně, hodně blízko a na rozdíl od White je pro mě nabitá emocemi. Škatulkování parfémů podle příležitostí obvykle nemám ráda, ale Warszawa je podlě mě vůně, která si vyloženě říká o dlouhou večerní róbu a rukavičky.

Warszawa má srovnatelnou intenzitu a výdrž se všemi předcházejícími dámskými vůněmi od této značky, ale při koncentraci čistý parfém bych ani nic jiného neočekávala. To nejpodstatnější je pro mě ovšem to, že po nedávném a značném zklamání ze Sheiduny a jisté rozpačitosti z White je tu pro najednou obrat o 180 stupňů. Takže i když mým favoritem i nadále zůstává Antonia, Warszawu tímto řadím hned za ní na druhé místo.
(17-1-2017)