databáze 115195 vůní od 8355 značek a 1572 parfumérů

Vol d'Hirondelle LM Parfums

Vol d'Hirondelle
značka: LM Parfums
parfumér:
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: citrusové plody, citron, bergamot, mandarinka, paraguajský petitgrain, růžové dřevo, davana
srdce: růže, jasmín, pomerančovník, koření
základ: vetiver, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
daniela (18.4.2019 )

Citrusy, hlavně bergamot. Velmi krásná vůně, osvěžující a zároveň uklidňující. Připomíná mi fíkové vůně, třeba už zmiňovanou Ninfeo Mio, jen v méně zelené, hezčí a hladší variantě. Fík ve složení uvedený není, ale jak jsem se na něj jednou zaměřila, nedokážu se od něj oprostit, takže Vol d'Hirondelle mi připadá bergamotovo-fíková. Chvílemi probleskne pižmo a vůně mi připadá skoro pánská. Po úplném rozvonění cítím fíkový džem, zřejmě to má na svědomí sladká růže v kombinaci s ostatními složkami.

Avatar
slniecko (13.12.2017 )

Jemný vzdušný citrusovo drevitý úvod, ktorý postupne jemne osladí a ohreje trochu okorenená davana. Lastovičky sú krásne a netuctové, bohužiaľ strašne rýchlo odletia, na koži ostáva len jemne neurčitá stopa.

Avatar
ModestMourek (23.9.2017 )

Nasládlé citrusové plody, položené i s několika rozdrcenými zelenými lístky na stůl z růžového dřeva, z něhož se za okamžik vyloupne krásná dlouhotrvající růže. Po hodině ji začne jemně prohřívat koření a za několik dalších hodin se k ní přidá vetiver, který posléze zůstane sám. Nositelná klidně i pány, kteří mají rádi růže. Nic vyloženě dámského jsem v ní necítil. Temná mi vůbec nepřišla. Vydržela přes 5 hodin.

Avatar
blackviolet (15.8.2015 )

Vůně pro letní večer někde v Toskánsku. Slunce zapadlo a na zahradě se příjemně ochladilo. Zvlněná krajina s piniemi pomalu mizí v šeru. Ve vzduchu jsou cítit dozrávající citrony, zelený petitgrain a růžové dřevo. Odněkud vítr přináší nahořklou bylinnou vůni, do které se občas přimísí i vůně kořenité růže. Nakonec zůstává vetiver s pižmovou, ale vůbec ne mýdlovou, stopou.

Avatar
zdensy (15.6.2015 )

Sladce zelená citrónová tráva, pro mě velká podoba s Ninfeo Mio, kterou jsem jedno léto nosila. Je to stejný typ vůně, jen o ten fík je ochuzená, avšak taková jakoby mnohovrstevnatější. Na to, že je to svěží letní vůně, má výdrž oproti Ninfeo Mio mnohem větší, voní za nositelkou "obláčkově" půl dne po pouhých dvou stříknutí. A co je hlavní - vůně nemá sklon se "zapotit" jako Ninfeo Mio.

Avatar
wendulka (10.1.2015 )

Při prvním přivonění k téhle vůni, kterou Laurent Mazzone věnoval svým nejbližším přátelům, jsem si řekla, jak to vlastně s tou inspirací tím trochu ponurým obrazem, nazvaným Let vlaštovky vlastně myslel, protože je hodně svěží, sladce citrusová, trochu zelená a jemně dřevitá, chtělo by se říct až optimistická. Po chvilce už bylo vše jasné.

Vůně potemněla po příletu sladké husté slivovice a lehce navlhlého tmavého dřeva, na něž se snáší pár okvětních plátků rudé růže a trocha pomerančového kvě­tu. V základu se přidal jemně drhnoucí vetiver. A ač to oficiální složení nepřiznává, dala bych krk za to, že je zde ten samý cedr jako v Sensual Orchid, uhlazený příjemnými krémovými tóny.