databáze 112394 vůní od 8280 značek a 1553 parfumérů

Vanori Sylvaine Delacourte

Vanori
značka: Sylvaine Delacourte
parfumér: Delacourte, Sylvaine , Irene Farmachidi
rok: 2018
určení: unisex
složení: benzoin, egyptský jasmín, plumérie, med, růžový pepř z La Réunionu, madagaskarská vanilka, grep, styrax, santalové dřevo

Vanilla Collection

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
daniela (27.3.2019 )

Jasmín a bílé květiny, trochu medové, voní zblízka hodně silně, ale jako by byly přikryté skleněným poklopem - do prostoru přes něj pronikne jen vonný "ocásek". Ten je zároveň citrusový (citrón a grep) a v nose zlehka šimrá díky pepři. Krásná vanilka to nestačí proslazovat, přírodní citrusy zůstávají a lehce sladká vůně je i svíravá, s tónem zelených banánů. Postupně se uhlazuje a zakulacuje a já přemýšlím, kterou krásnou vůni z doby před lety mi připomíná. Nakonec mi to došlo - Guerlain With Love, na kterou jsem nedávno vzpomínala a litovala, že už se nevyrábí. Ta totiž měla přesně takový voňavý ocásek, citrusovo-květinový, s nádechem medové sladkosti - něco jako už prázdná sklenička od bílého Cinzana, v které zůstalo kolečko citrónu. A po úplném rozvonění má to Cinzano s citrónem ještě lehounký fialkovo-pudrový nádech. Nádhera!

Avatar
Miru (21.11.2018 )

...jasmín prokapaný studenou pryskyřicí,
vzduch a nasládlý pepř se mísí s vůní čerstvých plumerií...
...vůně jemně medovatí, ale současně je pořád svěží,
hustá a svěží,
možná, nejspíš díky grepu, grepové šťávě vmíchané do výše zmíněné hmoty.
Vahina mi evokuje lehký, nadýchaný piškotový moučník servírovaný ve stínu právě kvetoucích stromů pod jižním sluncem.

Avatar
alibi (14.9.2018 )

Představte si, že jste domalovala obraz. Kytici křehkých bílých květin. Akvarel jste malovala poprvé, a tak se náležitě pyšníte tím, jak se vám podařilo sladit různé odstíny bílé, krémové, vanilkové a nažloutlé, vystihnout jemný náznak zeleně listů a poletující zrnka pylu. Spokojeně si odejdete uvařit kafe. Když se vrátíte, zjistíte, že vaše nezbedné dítko vám obraz "vylepšilo" několika ostrými čarami tuší (černé jako pepř :-) . Přátelé vám říkají, že je výsledek docela pěkný, vypadá prý trochu jako čínská kaligrafie. Ale to vás neuklidní. Vy totiž víte, jak obraz opravdu měl vypadat.

Tady jsem u hádání složek byla úplně a naprosto bezradná, bílé květinové vůně nejsou mojí parketou. V mysli mi defilovaly všechny bílé kytky, na které jsem si vzpomněla. Jasmín mne taky napadl, a pořád jsem přemýšlela, co bledě zelenkavého mezi tím vším bílým krémovým cítím. Pak jsem ho zavrhla a usnesla se na houbičkové gardénii - takže úplně mimo. Trochu se mi rozjasnilo až v momentu, kdy se zjevil pepř, a celé to "nadýchané hebké" svou štiplavostí pokazil. Vůně mi v tu chvíli trochu začala připomínat nově reformulovanou Murmure des Dieux (Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali), ve které vím, že je plumérie. Závěrečná vanilková fáze, kdy pepř ztratí na síle, je už zase pěkná. A zpětně se divím, že mi při prvním zkoušení unikl med, v začátku je totiž dost medová. Jo a zdá se mi, že jde hodně do prostoru.

Avatar
ModestMourek (25.8.2018 )

Na papírku: grepová šťáva oslazená vanilkou, závan zeleného petigrainu a medová pryskyřičná vanilka.

Na kůži: závan grepu, medová vanilka a pryskyřičný zakouřený styrax přecházející na hladkou vanilku. Je to poměrně sladká vůně, spíše dámská.

Avatar
wendulka (21.8.2018 )

Máme tu další variaci se smetanovou madagaskarskou vanilkou, tentokrát osvěženou růžovým pepřem a doplněnou mikroskopickými krystalky zkaramelizovaného cukru. Po rozvonění se nám podobně jako Valkyrie promění ve sklenici teplého mléka s medem v ozdobné dřevěné konvičce s tím rozdílem, že tahle stojí vedle vázy s plumériemi a díky pryskyřičnatému styraxu má lehoulinký orientální nádech.

Avatar
slniecko (16.8.2018 )

Citrusový lekvár. Taký ten raňajkový, skôr do horka, ako do sladka, ale proste lekvár. S medom a - pochopiteľne - vanilkou. Pripomína mi raňajky v prímorských rezortoch. Neskôr to živičnaté tóny zaženú nazad do parfémových vôd, ale lekvárovitý dojem ostáva.