V naší databázi nejdete celkem 98660 vůní od 7722 značek a 1394 parfumérů

Vanori Sylvaine Delacourte

Vanori
unisex unisex
složení:
benzoin, egyptský jasmín, plumérie, med, růžový pepř z La Réunionu, madagaskarská vanilka, grep, styrax, santalové dřevo
doplňující informace:

Vanilla Collection

Tito uživatelé vůni: Mají (13) Chtějí (1) Chtějí zkusit (2)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (4):
Avatar
14. září 2018 alibi píše:

Představte si, že jste domalovala obraz. Kytici křehkých bílých květin. Akvarel jste malovala poprvé, a tak se náležitě pyšníte tím, jak se vám podařilo sladit různé odstíny bílé, krémové, vanilkové a nažloutlé, vystihnout jemný náznak zeleně listů a poletující zrnka pylu. Spokojeně si odejdete uvařit kafe. Když se vrátíte, zjistíte, že vaše nezbedné dítko vám obraz "vylepšilo" několika ostrými čarami tuší (černé jako pepř :-) . Přátelé vám říkají, že je výsledek docela pěkný, vypadá prý trochu jako čínská kaligrafie. Ale to vás neuklidní. Vy totiž víte, jak obraz opravdu měl vypadat.

Tady jsem u hádání složek byla úplně a naprosto bezradná, bílé květinové vůně nejsou mojí parketou. V mysli mi defilovaly všechny bílé kytky, na které jsem si vzpomněla. Jasmín mne taky napadl, a pořád jsem přemýšlela, co bledě zelenkavého mezi tím vším bílým krémovým cítím. Pak jsem ho zavrhla a usnesla se na houbičkové gardénii - takže úplně mimo. Trochu se mi rozjasnilo až v momentu, kdy se zjevil pepř, a celé to "nadýchané hebké" svou štiplavostí pokazil. Vůně mi v tu chvíli trochu začala připomínat nově reformulovanou Murmure des Dieux (Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali), ve které vím, že je plumérie. Závěrečná vanilková fáze, kdy pepř ztratí na síle, je už zase pěkná. A zpětně se divím, že mi při prvním zkoušení unikl med, v začátku je totiž dost medová. Jo a zdá se mi, že jde hodně do prostoru.

Avatar
25. srpen 2018 ModestMourek píše:

Na papírku: grepová šťáva oslazená vanilkou, závan zeleného petigrainu a medová pryskyřičná vanilka.

Na kůži: závan grepu, medová vanilka a pryskyřičný zakouřený styrax přecházející na hladkou vanilku. Je to poměrně sladká vůně, spíše dámská.

Avatar
21. srpen 2018 wendulka píše:

Máme tu další variaci se smetanovou madagaskarskou vanilkou, tentokrát osvěženou růžovým pepřem a doplněnou mikroskopickými krystalky zkaramelizovaného cukru. Po rozvonění se nám podobně jako Valkyrie promění ve sklenici teplého mléka s medem v ozdobné dřevěné konvičce s tím rozdílem, že tahle stojí vedle vázy s plumériemi a díky pryskyřičnatému styraxu má lehoulinký orientální nádech.

Avatar
16. srpen 2018 slniecko píše:

Citrusový lekvár. Taký ten raňajkový, skôr do horka, ako do sladka, ale proste lekvár. S medom a - pochopiteľne - vanilkou. Pripomína mi raňajky v prímorských rezortoch. Neskôr to živičnaté tóny zaženú nazad do parfémových vôd, ale lekvárovitý dojem ostáva.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Stéphane Humbert Lucas 777
od: zdensy, 16.listopad 2018
Stéphane Humbert Lucas 777
od: alibi, 16.listopad 2018
WienerBlut
od: slniecko, 15.listopad 2018
Heeley
od: slniecko, 15.listopad 2018
Isabey
od: wendulka, 15.listopad 2018
Parfumerie Particulière
od: wendulka, 15.listopad 2018
Ulrich Lang
od: slniecko, 15.listopad 2018
Penhaligon's
od: blackviolet, 15.listopad 2018
Keiko Mecheri
od: jerry, 15.listopad 2018
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod