databáze 115570 vůní od 8363 značek a 1573 parfumérů

Unspoken (Parfum) Roja Parfums / Roja Dove

Unspoken (Parfum)
značka: Roja Parfums / Roja Dove
parfumér: Dove, Roja
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: aldehydy, bergamot, levandule
srdce: jasmín z Grasse, neroli, růže, ylang-ylang
základ: cedr, zázvor, zelené tóny, větvičník, pačuli, santal, koření, vetiver, pravá ambra, pryskyřice, labdanum, kosatcový kořen, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (02.8.2016 )

Horký, bergamotovo-aldehydový úvod, aldehydy sú skôr ťažké ála päťka, nič radostne kvetinkovo mydielkové...začína to proste vážne, ako pohovor v riaditeľni. Dojem nerozjasňujú ani nastúpivšie kvetinové tóny, hlavne jazmín a ylang, aj keď trochu zmäkčujú celkovú atmosféru. Je jasné, že prečin sa už nejaví tak veľký, ako na začiatku. To je úľava, človek si začne všímať naleštený nábytok z ťažkého dreva naokolo, na stole sú vo váze ruže. Rozhovor už skĺzne do intelektuálnej roviny a atmosféra je náhle teplá, upokojujúca, no stále elegntná a mierne odťažitá. Odporúčam nosiť na akademické debaty v starom štýle, do právnickej kancelárie, alebo, keď už nič iné, tak aspoň na rodičovské združenie. Dobre strihnutý kostým zo solídnej látky a určitý vek je nutnosť, inak bude pôsobiť ako lodičky na trojročnom batoľati. Je to bez debaty veľký parfém a je doňho nutné dorásť.

Avatar
wendulka (18.7.2015 )

Již po nedávném seznámení se s Antonií (Puredistance) jsem dospěla k závěru, že nejen Francis Kurkdjian umí šikovně pracovat s kombinací jasmín a ylang, no Roja Dove šel v tomhle směru ještě dál. Jeho jasmín je po úvodu, složeném z nahořkle svěžího bergamotu a chladných aldehydů, sice krapet nazelenalý, ale za to překvapivě nesmírně křehoučký a šťavnatý. Rozzáří ho až krémový ylang, jehož tropickou sladkost a hřejivost zdůrazňuje hřebíček se skořicí.

Právě skrze ně ovšem Unspoken narozdíl od Antonie postupně květinovou stránku opouští a spolu s kandovaným zázvorem a trochou vanilky se stává sladce kořenitou a spolu s cedrem a vetiverem i suše dřevitou. Vůni pak na chvilku zahřeje pár kapek teplého vosku. Nakonec jsou to však tóny chypre spolu s kouřem labdana a dalších pryskyřic, které ji uhladí přece jen krásně do sametova. Mezi dámskými vůněmi od Roja Dove je pro mě Unspoken zatím jednoznačným vítězem.