databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Une Nuit à Doha Stéphane Humbert Lucas 777

Une Nuit à Doha
značka: Stéphane Humbert Lucas 777
parfumér: Lucas, Stéphane Humbert
rok: 2014
určení: unisex
hlava: fenykl, mandarinka, zázvor
srdce: slaměnka, tabák
základ: vanilka, vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
slniecko (20.5.2022 )

Juuuj, toto je krásne! A to pritom normálne na gurmánky nejako extra nie som. Fakt to vyvoláva orieškový pocit, ja tv tom mám aj nejaký sladký likér, trošku mi to štýlovo pripomína Perverso od Baruti, ale v odľahčenej forme. Potom sa pridá úplne malá troška pohodového tabáčku a príjemné nedeľné popoludnie niekde na dovolenke nad kávou, miestnym zákuskom a fajčiermi spokojne a nahlas diskutujúcimi pri vedľajšom stolíku ako vymaľované.

Avatar
viktorka_od splavu (25.4.2021 )

perda do hlavy obřím praženým ořechem! pražený lískáč máčený v čokoládě, mléčné, hořké, s vanilkovou příchutí, umně lehce smíchané tak, že jednotlivé tekuté části jsou pořád zřetelné, jako proužky míchané vanilkovo-čokoládové zmrzliny.., a na hladinu té lesklé voňavé krásy se snášejí sušené okvětní lístky a jemná tabáková drť

Avatar
Miru (14.7.2015 )

...jéžiš.!,
to je laskomina.!
Vánočka s hrozinkami a mandlemi, nešizená, zadělávaná smetanou, maštěná máslem a tím hutná a těžká, ale současně nadýchaná,
prostě
k sežrání...
To byl prvotní intenzivní nápor,
epikurejský gurmánský šok.
Po rozdýchání té nádhery si uvědomuji,
že vůně zjemňuje,
postupně, nenásilně a nenápadně začíná ukazovat jednotlivé ingredience -
velejemný fenykl nasládlý vanilkou s mikrošpetičkou zázvoru,
pak,
ano, když čtu jednotlivé složky, jsou tam - křehce křupavě lámající se slamněnka a delikátní tóny tabáku,
vetiver jako základ,
a vše je velejemné, jakoby
pendrek té nejvyšší kvality rozpouštěný ve smetaně...
Ano, takhle nějak si představuji kvalitní gurmánskou vůni.!,
za mě 1*.

Avatar
wendulka (06.7.2015 )

Nevím, jak přesně to s tou inspirací letními nocemi v hlavním městě Kataru mysleli, tohle je totiž gurmánka jak poleno, která mně osobně evokuje vydatnou snídani se samými dobrotami. Nejprve si dáte několik větrových lékorek (fenykl) s kousky kandovaného zázvoru a potom vás čekají ty nejúžasnější lívance v kavárně, jejíž místnost je vykládaná jemnou kůží, jaké si jen dovedete představit.

Ten první je potřený mandarinkovou marmeládou, druhý zase tekutým medem s kousky zkaramelizovaného cukru (slaměnka), třetí javorovým sirupem a ten čtvrtý je nejlepší, protože má na sobě vrstvu mléčné čokolády a je zlehka posypaný vanilkovým cukrem. Doslova se rozplývá na jazyku, zatímco se kolem vás line jemná vůně tabáku.