databáze 143790 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

Under My Skin Francesca Bianchi

Under My Skin
značka: Francesca Bianchi
parfumér: Bianchi, Francesca
rok: 2017
určení: unisex
složení: grep, levandule, černý pepř, koření, bulharská růže, karafiát, kosatcové máslo, pižmo, kastoreum, pravá ambra, kožený akord, puškvorec, tonka, balzám tolu, peruánský balzám, mysorské santalové dřevo, vanilka, stromový mech
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
andry (12.4.2020 )

Tak trochu walk of shame, co se dostane pod kůži. Nad ránem kráčí ulicí, protože hodný holky chodí domů za světla. Město má zvláštní vůni kombinace čístících multifunkčních autíček, co proudy vody omývají dlažbu od následků včerejší noci, a voda na ranním ostrém slunci rychle usychá, a suché trávy ze sluncem spálených kousků trávníku mezi chodníky. Cucá šalvějový bonbón a snaží se jím zakrýt - spíš pro sebe než pro druhé - ranní dech s odérem Jägera, s nímž to včera přehnali (-y? -a?). Jde bosá prachem ulic, dlažba hřeje do chodidel, a sandály na podpatku nese v ruce, oblečení má zvalchované a trochu polité, ale voní spíš tak zvrhle, jako striptérka na koksu, co si mezi každým číslem zapálí a pak do toho jde naplno a protančí svoje dva songy, jako by nebyl zítřek.. jako retro ambra snad někdy z dob Léta Páně, kdy Youth Dew od EL byla moderní.
Byla to těžká noc. Ale ty útržky vzpomínek, co zůstaly, se dostanou pod kůži.

Avatar
daniela (31.3.2020 )

Při první zkoušce na zápěstí se mi vůně vůbec nelíbila - hořký fernet, po chvíli dřevěné soudky v zatuchlém sklepě a ještě se přidá chlorovaný bazén. Jak se tohle může někomu líbit... až po mnoha hodinách mi vůně připadala jako sladce a lehce živočišně vonící pokožka, po celodenním slunění a relaxování u venkovního bazénu. Pro jistotu namazaná bronzujícím makeupem.

Ovšem při pořádném navonění se mi vůně líbí mnohem víc. Začátek opět nahořklý se zatuchlým sklepem a místo bazénu je něco připáleného, po chvilce se ale objeví krásná sladká vůně – bezstarostný letní den, hebká pokožka chytá bronz… je namazaná olejem, přitom to není "opalovací krém" s ylang ylangem, jaký bývá v parfémech, jsou tu spíše medové květiny, karafiátky a dřevité seno. Vůně je sladká, ženská a živočišná – její vyznění bych přirovnala k Boudoir od V. Westwood a také k něčemu mezi Youth Dew a Youth Dew Amber Nude od E. Lauder.

Avatar
ModestMourek (24.4.2019 )

Krásná vůně. Nahořklé bylinky, nádherný balzám s tóny včelího vosku, jemné seno, které sládne pudrem a prohřívá se živočišným kastoreem, a balzamické labdanum oslazené vanilkou. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Avatar
slniecko (18.1.2019 )

Zrejme sa myslí podkožná injekcia, preto tá dezinfekcia na úvod. Pravdepodobne tetanovka, ešte cítim vôňu čerstvo rozodratej koženej bundy na vlhkej vozovke a všetkej tej rozmliaždenej zelene popri ceste, do ktorej som vletela. Momentálne ma bolí hlava, v nose sa mi prelínajú od nárazu do hlavy rôzne podivné nasládle vône. Ale raz to bude dobrá historka.

Avatar
wendulka (24.8.2018 )

Ano, Under My Skin vám svými kořenitými tóny skutečně pomalinku vykasává sukni k pasu a rozepíná zip na zádech. Je vám úplně jedno, že ležíte na suchém seně, do vašich dlouhých vlasů se zapletly snítky sušené levandule a malé horské hřebíčkové karafiáty.

Nelámete si hlavu s koženými kalhotami, ani s potem navlhlou košilí, která načichla vaší The Dark Side. Jediné, na čem vám doopravdy v tenhle moment záleží, je mohutné mužské ambrové objetí, v němž se nacházíte a na vanilkově sladkých polibcích.

Avatar
blackviolet (23.3.2018 )

Francesca Bianchi dokáže dát do všech svých vůní nějaký erotický náboj. Do Angel's Dust zakomponovala rozestlanou postel, v Dark Side nás láká do přítmí a svádí ke hříchu a v Sex and the Sea jsme svědky milostného aktu na mořské pláži.
V Under My Skin tomu není jinak. To je erotika v dřevěném seníku na statku v Alpách, kromě suchého sena plného horských květin tady totiž hrají roli i lederhose a potem zvlhlá košile mladého farmáře.
Seno je suché tak, že se z něho skoro práší. Kořenité tóny a snítky usušené levandule seno krásně doplňují, najde se tady i malý horský voňavý karafiát. Brzy ale začne dominovat kosatec a kůže s jemně animálním tónem a nakonec také slaná ambra za podpory balzamického a dřevitého tónu a sladkého krémově tonkového polibku.