databáze 119990 vůní od 8502 značek a 1608 parfumérů

Un Air d'Apogée Violet / Veolay

Un Air d'Apogée
značka: Violet / Veolay
parfumér: Lorson, Nathalie
rok: 2017
určení: unisex
složení: mimóza, anýz, šalvěj, černý pepř, kosatec, absolutní tabák, absolutní seno, včelí vosk, kašmeran, ambroxan, kůže, cedrové dřevo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (30.9.2020 )

Zjednodušeně řečeno dřevitá pochoutka, tabák s anýzem a vanilkou. Suchá, nasládlá tabáková vůně, tak chutná po koření a medové ambře. Myslím si na ni. V práci mi byla při zkoušení vzorku velmi pochválena. Jde úžasně do prostoru.

Asi jsem byla v minulém životě lékárnice. Parfém mi evokuje voskem pečlivě naleštěné šuplíky ve staré světlem zalité lékárně. Zásuvky jsou mírně zašlé a oprýskané, trochu zatuchlé a voní po průduškovém čaji, směsi proti dětskému bolení bříška, bylinných pastilkách na kašel, mastech na revma a jiné neduhy, co tu prodáváme. A taky po voňavém tabáku v balíčcích s barevnými etiketami, které si z dalekých krajin nechává posílat můj muž. Vždy když si s kamarády balí cigaretku, tak se tou exotikou před nimi vytahuje a já ho na oko okřikuju, ať už s tím dá pokoj. Ale přitom před ním pečlivě tajím, že si občas chodím do těch přihrádek s tabákem přivonět, nazpaměť znám všechny barevné cizokrajné nápisy na etiketách a představuju si, jaké to je na Kubě nebo ve Virginii.

Avatar
Fleur (28.5.2019 )

Vůně dřevěné chaty poslední víkend před zazimováním. Venku prší. Uvnitř se ještě drží teplo nasbírané za letních dní. Vymést pečlivě všechny kouty, stébla suché trávy, rezavé jehličí, rozsypaný tabák a rooibos. Vyhodit improvizovaný svícen z láhve od vína pokrytý voskem, scvrklou mrkev, ulepenou sklenici se zbytkem zcukernatělého medu a nakousnutou čokoládovou pralinku. Zavřít dřevěné okenice. Ocitnout se ve tmě a nadechnout se důvěrně známé a přesto už na několik měsíců cizí vůně: bylinky, vosk, tabák, navlhlé dřevo...
Dokonalá podzimní vůně.

Avatar
slniecko (01.3.2019 )

Tá vôňa je fialová, nie fialková. Tak ako Belodgia je pre mňa zamat červený a L´Heure Bleue zamat modrý, toto je zamat fialový. Pôsobí mierne tajomne, mierne mysticky, mierne nostalgicky. Nesladko spracovaný anýz má niečo z fialky bez fialky, z levandule bez levandule, mimózu strieda fáza nie nepodobná čínskej gume v starom dobrom Jaipure Saphir. Vôňa vhodná pre rozprávkovú kráľovnú vo fialovom plášti.