databáze 116716 vůní od 8384 značek a 1580 parfumérů

Tuberóza Nishane Istanbul

Tuberóza
značka: Nishane Istanbul
parfumér:
rok: 2014
určení: unisex
hlava: ylang ylang, pomeranč, pomerančový květ, vermut
srdce: tuberóza, gardénie, jasmín, měsíček
základ: ambrové dřevo, santalové dřevo, vetiver, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (06.12.2019 )

Veľmi pekne a kvalitne spracovaná tuberóza s trošku ovocným podtónom, ktorá svojou silou prakticky prevalcuje akékoľvek iné zložky. Má svoj potenciál – ako všetky silné vône založené na bielych kvetoch – treba dávkovať opatrne. V každom prípade jedna z najlepších tuberózoviek, aké poznám.

Avatar
andry (04.3.2017 )

"Tak to je teda jízda," pravil pán v Odéru a já, maje potřebu vyzkoušet všechno, co by mohlo být olfaktorická divočina, která by mohla zabrnkat na nějakou mou záhadnou vnitřní strunu, jsem se okamžitě střemhlavě vrhla na flakon. A jízda to je.

Zapomeňte na ultimátní tuberózu ve Fracasu s ovocnými knedlíky :) , zapomeňte na karnální Carnal Flower, kterou mi prostě prachsprostě kazí eukalyptus (nebo si zase budu muset pořídit rozprašovací vzorek, protože na Malleho jsou normální vialky zřejmě úplně mimo), zapomeňte na křehce zelenou v Kiliánově Beyond Love.

Tuberóza od Nishane vás pohltí, na jeden nádech, hodně dlouhý, protože výdrž je vynikající, a nedá vám vydechnout, nedá šanci se zamyslet nad čímkoli racionálním, jako něco mimo vaše měřítka, co přesto od první chvíle, od prvního očního kontaktu, od prvního záchvěvu nemůžete dostat z hlavy.

Tuberóza s milionem bílých květů, živá a pulzující květina, zelená i sladká, místy pobleskne ovocný nádech, místy vlhká hlína. Květina, která má v sobě něco. Takový tlumený drhnoucí tón, trošku nahořklý, ale velmi příjemně, provokativně. Pelyněk a měkké pižmo. Rudá rtěnka k bílým šatům. Piercing na "tajném" místě. Tetování přes celá záda schované pod košilí. Usmívá se, ale za jejím pohledem je obrovská hloubka, netušené jiné dimenze. Když se obejme s krémovou gardénií, věříte jí všechno, každé slovo a gesto. Když jí z druhé ruky schované za zády vypadnou omamně syté květy ylangu, začínáte chápat, že jste ztracení. A když odchází ruku v ruce s křehkým hřejivým santalem a jemně drhnoucím zeleným vetiverem a vůbec se netají, že si s sebou odvádí všechny zúčastněné, víte, že není cesty zpět. A že tuhle jízdu budete chtít zažít znovu.