databáze 110780 vůní od 8244 značek a 1541 parfumérů

Traversée du Bosphore L'Artisan

Traversée du Bosphore
značka: L'Artisan
parfumér: Duchaufour, Bertrand
rok: 2010
určení: pro ženy
hlava: jablko, granátové jablko, zázvor, šafrán
srdce: kosatec, kůže, lokum, tulipán
základ: benzoin, pižmo, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (02.8.2019 )

Od samého začátku turecký med zabalený v igelitu - zní to divně, ale vůně je to nádherná. Po mnoha hodinách se objevily šafránové tóny podobné Safran Troublant a hebký semiš - ozvěna orientálného tržiště.... A výdrž je na artisanovské poměry naprosto neuvěřitelná (po 14 hodinách a mnoha mytích ruky je stále identifikovatelná).

Avatar
Miru (27.2.2015 )

Začátek fakt dost děs.
Poté – jablko s prachovým a lehce dřevěným kosatcem, nasládlo.
Divnovůně. …mně se artisani stejně skoro žádné nelíbí, takže mě tohle až tak nepřekvapuje…
20/01/11

Avatar
wendulka (09.2.2015 )

Vůně je údajně inspirovaná cestou po Istanbulu, který se rozkládá po obou březích v jižní části Bosporského průlivu. No v Turecku jsem nikdy nebyla, ale podle této vůně tam zřejmě trhovci prodávají jednak kyselý jablečný džus v kovových džbáncích a vedle toho hořký bylinný šafrán ve váčcích z hrubé kůže.

Až teprve prodavač vedle ve stánku nabízí vyložené laskominy jako turecký med, pistáciový krém a obojí právě prodává té kosatcem jemně napudrované dámě v semišových rukavičkách. Ta si ty dobroty odchází sníst na nedalekou lavičku z hladkého vzdušného cedru, ale ještě před tím, než usedne, opráší ji od nánosu lehce drhnoucího škrobového pižma.

No nebýt toho Duchauforvského divnozačátku, byla by to asi ta nejlepší loukhomovka na světě. Mimochodem na mimifroufrou a jinde jsem četla o přirovnávání k Iris Ganache, osobně tady necítím žádnou spojistost, žádné pralinky, když už, typově by se skrz tu kůži, šafrán a gurmánské tóny dala přirovnat ke Cuir od Lancome z La Collection.

Avatar
andry (31.1.2015 )

Pro mě bohžel na mně nejvíc vyleze kůže. Proslazená kůže cukrem a medem, s kapičkou jablečné šťávy z přezrálého jablka vhodného tak na mošt a s jedním lístečkem, okvětním plátečkem růže. Nutno ale uznat, že jde o vůni rozhodně zajímavou. ...No nebudeme si nic nalhávat: zkrátka pocukrovaná kůže se zralým červeným jablkem. Uch.