databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Tonkin Tonka Jousset Parfums

Tonkin Tonka
značka: Jousset Parfums
parfumér: Bodin, Jimmy
rok: 2021
určení: unisex
hlava: malina, ylang ylang, cist, absolut jedlovce Mertensova
srdce: tabák, davana, jasmín sambac, absolut tonky, tomka vonná
základ: pižmo tonkin, benzoin, tonka, včelí vosk

limitovaná edice

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Korsičanka (23.1.2022 )

TONKIN TONKA od Jousset Parfums - od přiblížení nosu ke kůži jedno velké ááách! Jedná se o nejvzácnější přírodní pižmo, které navodí vůni vnímanou prý jako něco „teplé, sladké, práškové a smyslné“. Já ho mám naštěstí bez práškovosti.
Vše je kulaté, nic neruší, malina s ylangem a jedlovcem opulentně souzní. Jasmín a davana nevyčnívají, tonka a benzoin s voskem činí vůni hladkou, sladkou a bez jakýchkoliv hran. Jen tabák, který vystoupí po chvíli by mohl někoho odrazovat.
V závěru mi trochu připomíná Guerlainovu 190 Ans, zkapalněný dámský luxus! Tomu odpovídá i cena. Výdrž 8 hodin, ovšem jen blízko u kůže a už opět bez tabáčku - právě ta pižmová nádhera...
Ještě že nám ji Pedro v EU zpřístupnil, neb ze Švýcarska nakupovat se clem by mě už ani nenapadlo:( Ale bohužel se jedná opět o limitku, takže krásný sen, jenž vydrží do té doby, než se vůně vypotřebuje, vyschne nebo zkazí.

Avatar
Cervanek (23.1.2022 )

Nálož jeleního pižma Tonkin, toho nejlepšího levlu s včelím voskem mi voní jako kadidlo za zvonění panem farářem při modlitbě, kdy všichni na mši pokleknou a řeknou “a má duše bude uzdravena”. Nebo vůně z krámku s tibetskými mísami s vůní santalových vonných tyčinek, či vůní knih z Karmelitánského knihkupectví z Dolního náměstí, anebo při udělení daršanu Matkou Meerou v tichu. Krása. Hluboká meditačni vůně čistého jeleního pižma, vysokohorského jehličí a lehkého ovocného nádechu malin a z květin ylangu a jasmínu. Parfém ukrytý v půlce tibetské misky, kdy zátka flakónu má být šiška z borovice). Trochu mi připomíná Imitation for Woman od Amouage právě v té chvíli,kdy výrazně doutnají santalové tyčinky. Jako extrait je na můj vkus dost intimní, přičemž přičichnutím si k vialce je poměrně výrazná. Bohužel, výdrž na mě nic moc a do 2 hodin je pryč. Škoda, protože krásná vůně je. Parfém je z exkluzivní řady s označením Exclusive Blend R. A.W. (Raw and Wild), namíchaný z těch nejlepších ingrediencí pro naše spirituální zážitky v balení 30 ml a 10 ml