databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Tolu (Eau de Parfum) Ormonde Jayne

Tolu (Eau de Parfum)
značka: Ormonde Jayne
parfumér: Schön, Geza
rok: 2002
určení: pro ženy
hlava: jalovec, pomerančový květ, šalvěj muškátová
srdce: orchidej, marocká růže, konvalinka
základ: tolu, tonka, zelené kadidlo, ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
ModestMourek (06.7.2020 )

Stará zašlá pryskyřice, mýdlové květiny, zapařená zeleň a sladká pudrová pryskyřice, která se prohřívá balzámem tolu.

Avatar
jerry (15.4.2020 )

Entrée v podobě teplá vody s citrónem sice nebylo úplně to, co jsem očekávala, ale naštěstí se vcelku rychle rozvoněla do podoby hladké pryskyřice a nasládle ledového kadidla. Citrusy se vrátily po čase zpět, naštěstí bez teplé vody, zato spíše v podobě nahořklé kůry.

Avatar
euridike (15.4.2020 )

Jsou noci, na nichž nezáleží.
A noci, kdy se všechno stane.
Ty noci plné černého světla.
Ty noci, které vlastně nikdy nezačaly, aby nemohly ani skončit...

Tolu je jako tyto noci. Je to tmavé a hmatatelné světlo, sladké, hřejivé, prokvetlé kořením, vazce vláčné a pomalu plynoucí. Ano, je to vůně prosycená orientálními tóny, ale drží sebe samotnou na pomyslné uzdě, nerozbíhá se divoce a svobodně na exotická tržiště, nebere si na nich plnými hrstmi - ne. Udržuje si charakter a styl, ale nepodléhá mu zcela.

Pro mě je Tolu jako háj libanonských cedrů, mezi jejichž kořeny roste muškátová šalvěj, na slunečných místech se ke světlu obracejí hlavy rudých růží - a slunce /...lucky old sun has nothin´ to do.../ voní jako planoucí tolu a kadidlo.

Avatar
Dalia (20.8.2018 )

Když ráno zamrká
a barvy rozbalí
štěstí mi zaťuká
na srdce ospalý …

Slunce se probouzí, stejně jak zvuky, všechno se do barev obléká a sluncem zlatí. Řízný chlad se ještě drží ve vzduchu a roztahuje plíce vlhce kořenitou vůní. Voní všechno … barevné omítky domů, které leccos pamatují, i květináče naplněné černou zemí a také růže všelijak barevné společně s muškáty a bylinkovým čajem, co ještě nevychladnul. A dřevo starých do hladka osahaných zábradlí kolem letitých kamenných schodišť i šero kostela nabízející v tichu zastavení … voní život, jak sladká ambra sálající z teplé kůže.
Krásná květinovo kořenitě ambrová vůně.

Avatar
wendulka (28.4.2017 )

Kdysi jsem tuhle vůni odsoudila jako příliš orientální orient. Mezitím však Tolu prošla reformulací, která pro mě získala neuvěřitelné kouzlo. A taky já se samozřejmě mezitím parfémově vyvinula. V úvodní fázi osvěží kvítky pomerančovníku se šalvějí, mezi něž napadalo jalovcové jehličí. Květinové srdce ukrývá kořenitou růži se sladkou orchidejí a jemnou konvalinkou. Nejkrásnější je ovšem hřejivý kadidlový základ s ambrou, mandlovou tonkou a dalšími pryskyřicemi, které z Tolu vytvoří mazlivou orientálku s nekonečnou výdrží, skutečně rovnou vůním jako Amber Fétiche, jak psala Victoria na boisdejasmín.

Avatar
kwitek (07.3.2015 )

Zezačátku tu třeští jalovec se šalvějí a pomerančovým květem - divná kombinace - hádají se.
Přidají se další květinové složky, nasměruje to vůni trochu do zelena, ale pořád je divná. Po nájezdu pryskyřičných složek se usadí, ale je to pořád divný, prostě nasládlé byliny, které se nemůžou domluvit s kytkama a tolu tomu moc nepomůže. Za mě teda ne.