databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

Telegrama Imaginary Authors

Telegrama
značka: Imaginary Authors
parfumér: Meyer, Josh
rok: 2019
určení: unisex
složení: mastek, absolut levandule, černý pepř, týk, amyris, vanilkový pudr, len
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
wendulka (27.5.2021 )

K jedné z neodmyslitelných vzpomínek mého dětství patří babiččin dřevěný prádelník s levandulovými kuličkami proti molům. Potrpěla si totiž na škrobení prádla. Hned vedle něj potom stál kovový stojan s květináči, který moje sestra s oblibou otírala od prachu. A na záchodě mívala zavěšený stromeček s typickou vůní umělohmotné vanilky. Jakkoliv se ovšem může tahle vzpomínka jevit nostalgická, pravdou je, že tohle se Joshi Meyerovi ani trochu nepovedlo.

Avatar
andry (20.4.2021 )

Ostrá levandule ze socialistického škrobu na záclony, ale pořád míň květinová. Suše škrábavá jako jutový pytel. Je řízlá ještě práškem na praní s prachovou omítkou, velmi suchá a horká, jako žehlit prádlo na zdi. Podkresluje ji všeobjímající kovová mineralita, jako křesat o sebe ohlazené křemeny. Sice se tam snaží vkrást pudrová vanilka, rovněž extra suchá a bylinná, ale nemá šanci. Na troud vysušená, mezi prsty se rozpadající otep levandule z loňska má převahu. Podle popisu by se možná mohlo někomu zdát a zadoufal by v podobu s Gris Clair - ne, nehledat.

Avatar
teena-s (02.12.2020 )

"Milá maminko,předem mého dopisu...
jídlo je tu dobré,
paní učitelka nám před spaním čte,
mám tady nové kamarátky,
Nemáme psát že je nám smutno ale já ti to stejně napíšu
Už se na tebe s taťkou a bráškou moc těším
AHOJ"
...jako psát pančelkou upravené pravdy ze školy v přírodě,(nikdy jsem nepochopila,proč nás nabádaly používat tu nesmyslnou uvítací kouzelnou formuli),sladká slovíčka na papíře celá rozpitá slzičkama,hrubky a roztřesené písmo.Já tady nechci bejt!Nedalo se to žrát,soudružkyčelky po večerce leda nasávaly ve vlastním pokoji a všechny ty další blbý haranty jsem nesnášela.
Ta asociace mě vlastně mrzí,protože tahle vůně je krásna',podobu s CdG necítím,pro mě je to list ve staré kuchařské knize ,která voní kořením a vanilkou,je teplá a hutná ,lehce zadýmená a je tam i ta mamčina lněná zástěra,nevšední

Avatar
blackviolet (18.8.2020 )

Nálož pepře a suché stonky levandule se na nás vrhnou, když otevřeme vrata staré fabriky. Zdi s drolící se omítkou, starý papír a kovové špony ležící na zemi tam, kde dřív stávaly obráběcí stroje. Na betonové podlaze vytvářejí skvrny zaschlého oleje abstraktní obrazce a praskliny dřevěných trámů se barví do prašně šedé. Tabulkovými okny se náhle proderou sluneční paprsky a ohřáté dřevo vydýchne vůni pryskyřice a pudrové vanilky.