databáze 112108 vůní od 8269 značek a 1551 parfumérů

Tasneem La Via del Profumo

Tasneem
značka: La Via del Profumo
parfumér:
rok: 0
určení: pro ženy
složení: jasmín, šalvěj, tonka, vanilka, ylang ylang, cypřiš, kadidlo, květ mandloně
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (15.3.2020 )

Letní exotika …
Slunce, voda, písek a vůně ylangu. Nejdřív je to dužnatě zelené, nahořklé a za nos tahající, později příjemně nasládlé, lehoulince poprášené skořicí, moc pěkné, bohužel však velmi slabé. Výdrž je tedy alespoň na mé kůži tristní, během deseti minut je vůně pryč.

Avatar
alibi (29.2.2020 )

Prý Tasneem znamená jaro v ráji a parfém stejného jména je jeho odrazem. Je postavený na květu ylang-ylangu, který vystihuje nadmíru věrně. V úvodu je velmi opojný, jako živý. Květ podbarvují (ovšem jen decentně, aby ho nepřehlušily) pryskyřice a koření. Dovolenkový pocit, který z něj mám umocňuje i dotek mandlí, který přivolává vůni opalovacího krému. Jeden střik vás teleportuje na tichomořský ostrůvek. Exotika v láhvi, prudce návyková.

Avatar
Martula (01.2.2020 )

Ano, tohle je ylang jako živý, jako květy obsypaný strom. Vzpomínka na mé první setkání s ylangem, kdy jsem čichala ke květům a nemohla se odtrhnout. Ylangové parfémy jsou někdy příliš kořeněné, příliš těžké. Tohle je ylang lehounký jako mávnutí motýlích křídel, vzdušná podoba jinak opojné vůně..žlutý pyl uprostřed květů i s trochou zeleně, podbarvený špetkou skořice a dřev.

Avatar
prďola (15.1.2020 )

Jak je vysvětleno na webu v popisu této vůně - Tasneem je postavená výhradně kolem květu ylang ylang, resp. kolem druhé destilace výtažku, která těmto opojným květům dodává mandlové tóny.
V popisu u této vůně mě trochu vyděsila věta: "... ylang ylang se pěstuje na velkých plochách a produkuje krásné bílo-žluté květy, jejichž opojnou a svěží vůni cítí námořníci na moři ještě předtím, než uvidí zemi. " A sakra! :-)
A přitom je tato vůně křehká a uklidňující po celou dobu trvání - krásně zpracovaná kompozice!

Hned po nástřiku má ylang ylang svoji asi nejúdernější fázi, která poměrně rychle pomine, a společně s květem mandloně vytvoří svěží úvod. Postupně nastoupí karamelová tonka s krémově hladkou vanilkou a vůně hebce změkne. Vzhledem k poměrně dlouhé výdrži si na drydown musím počkat, ale i ten je konejšivě harmonický a vícevrstevný - ylang ylang s lehkou stopou tabákových listů a krásně zpracované skořice pozvolna přechází do tónů hřejivého kadidla.

Křehce smyslná, měkce nadýchaná krásná ženská vůně! Vůbec by mi nevadilo, kdyby o mě námořníci věděli ještě před tím, než mě uvidí... :-) Ale pokud můžu posoudit, tak vůně jde do prostoru přiměřeně a nikoho neobtěžovala. Výdrž přesáhla 7h.