databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Tangier Vanille Aerin

Tangier Vanille
značka: Aerin
parfumér:
rok: 2016
určení: pro ženy
hlava: italský bergamot, bulharská růže
srdce: madagaskarská vanilka, ambra
základ: santalové dřevo, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Miru (18.8.2021 )

Napřed
nic.
Pak velejemně ovoněná voda.
Pak v té vodě velejemný vánek vanilky.
Vanilky s prachovou hruškou máslovkou.
Necítím téměř nic.
Je to prostě strašně intimní, ani nemůžu napsat intenzita, jen "intimní".
Příjemné dost, ale skoro necítitelné.
"Císařovy nové šaty"

Avatar
Martula (01.8.2021 )

Vanilka v názvu trochu klame, protože tady zdaleka nejde jen o vanilku. Vůně je vanilkově ambrová, se sladkým krémovým ylangem. Hřejivá, hustá a hladká. Doslova klouže po pokožce jako hladký oblázek. V letním horku může být trochu neprodyšná díky své sytosti, ale v chladnějším počasí bude krásně hřát a vytvářet kolem nositelky elegantní ambrovo-vanilkový obláček v odstínech béžové a zlaté. (A opravdu se velmi podobá Amber Ylang Ylang - Estee Lauder Priivate Collection).

Avatar
andry (10.5.2021 )

Pokud se vám náhodou stýskalo po Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang, už nemusí, protože u Lauderů ji vzkřísili v podobě Tangier Vanille. A ta podoba je skutečně pozoruhodná, snad jen s tím rozdílem, že Aerin postrádá podkres sytého máslového ylangu. Jinak je tu vše - zlatá tekutá ambra oslazená smetanovou vanilkou, hladká jako jemný kožíšek, s rtěnkovou růži s kapkou bergamotu vpletenou tak zdařile, že zalitá zlatou hmotou vytváří elegantní tón. Celé je to hebké a hřejivé, posazené na měkkém, pižmově nadýchaném santalu ne nepodobném Bouquet Ideale (Xerjoff Cassamorati). V úplném závěru dostane vanilka s pižmem pudrový nádech a celou kompozici zahalí lehkým popraškem. Intenzita a výdrž výborné.

Avatar
jerry (21.8.2018 )

Lehoučké vzduchem našlehané café latté s příchutí lískového oříšku. V momentě, kdy se začaly objevovat lehké květinové tóny, to ale začalo rušivě drhnout....ne však nadlouho. Jemná ne moc sladká vanilka s výrazným sladce ambrovým nádechem vůni "zachumlala" do kulatého měkkého klubka.

Avatar
wendulka (16.8.2016 )

Složení toho uvádí sice hodně, ale mně kromě úvodní citrusové svěžesti přeskočí rovnou do vanilky. Avšak podle mě v ní rozhodně nebude jen madagaskarská vanilka s tónem sušené smetany, ale víc druhů vanilky, protože kromě ní v Tangier Vanille cítím zcela zřetelně ve vysoké koncentraci i zkaramelizovaný vanilkový cukr a stejnou vanilkovou náplň do buchet jako ve Spiritueuse Double Vanille.

V základu už vůni jenom zlehka podbarví ambra s jemně kořenitým santalem a bílým pižmem. Sice to mezi nikovkami není nejoriginálnější vanilka, nicméně z té základní řady od Aerin je první vůní, která se nerozpadne, jako mi to začala dělat Evening Rose a můžu o ní i říct, že za ty peníze má i odpovídající intenzitu a výdrž.