databáze 119970 vůní od 8501 značek a 1607 parfumérů

Tanagra Violet / Veolay

Tanagra
značka: Violet / Veolay
parfumér:
rok: 2018
určení: pro ženy
složení: růže, kosatec, frézie
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (30.9.2020 )

Květinově ovocná vůně. Lehounká, ženská, romantická. Pro mne málo čitelná, protože než jsem stačila "poslechnout" akord složek, tak vyprchala, výdrž i prostorovost je ze všech zkoušených parfémů značky Viloet nejhorší. Typově mi připomněla světle růžové jablíčko Nina L'Eau (Nina Ricci). Pokud bych měla vypíchnout nějaké složky, tak asi pivoňku, mandarinku a v závěru cedr. Pro značku Violet je typický příjemný lehce drhnoucí kosatec, který je zde rovněž, ale jen ve stopovém množství.

Asociovala mi ženu v letních propínacích šatech s potiskem květů.

Avatar
Fleur (14.4.2020 )

Něžně květinová. Pár kapek jasmínové vůně na pokožce vydrhnuté kosatcovým mýdlem a pečlivě zapudrované. Růže s frézií vyniknou spíš na oblečení - jako kdyby vůně sestávala z tělesné složky, již vydechuje teplá pokožka vonící vlhkým pudrem a pižmem, a z té květinové, která jako vzorované hedvábné šaty v pastelových barvách tu první překrývá. Je v ní něco cudně starosvětského, jemného.

Avatar
slniecko (01.3.2019 )

Kosatec s ružou...podvedome som čakala niečo ako Essence od NR, ale nie! Frézia to tam pekne zamieša! Plnokrvná kvetinová vôňa, na jednej strane jarne-romantická, na druhej uhladená a elegantná. Nie je púdrová, ale aj tak vyvoláva podobný pocit ako veľmi jemný púder nanesený na pleti. Časom "tmavne" a spája sa. Nie tekutina, vôňa ako taká. Akoby sa strácala v hlbinách času. Bohužiaľ sa v nich stratí pomerne rýchlo.