databáze 124380 vůní od 8629 značek a 1635 parfumérů

Sunshine Man Amouage

Sunshine Man
značka: Amouage
parfumér: Negrin, Pierre , Pellegrin, Fabrice
rok: 2015
určení: pro muže
hlava: levandule, pomeranč, brandy, slaměnka
srdce: bergamot, šalvěj muškátová, bobule jalovce
základ: tonka, vanilka, cedrové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (02.12.2020 )

Na prach usušená levandule spolu s dalšími bylinami v pozadí pohozená v jemném písečném prachu. Po rozvonění pak lehký vydrolený tabák s vanilkovou příchutí a několika kapkami velejemné jalovcové s jemným sladkým citrusovým nádechem.

Avatar
wendulka (07.12.2015 )

Otevírá se velmi zajímavou a příjemnou kombinací čerstvě rozdrcené aromatické levandule, pomerančového lipa, sušeného tabáku (poloha slaměnky) a teplé kořeněné brandy s podtóny lehce připálené lékořice. Zanedlouho poté vůni doplní nahořklá svěžest šalvěje a do brandy si přikápneme trochu ginu. Pokud by se někde v Sunshine Man dalo hledat to, o čem Christopher Chong mluvil (hra světla a stínu, kontrast svěžích a smyslných tónů), byla by to tahle první část.

Po rozvonění dojde i na tu mnou očekávanou sladkost. Levandule, lipo a brandy s bylinkami zmizí, zůstává jen tabáková slaměnka, nyní už i s vůní dřevitých pilin. Chvilku se ještě zdrží i pomeranč, v této fázi už ovšem jednoznačně kandovaný. A pak už se projeví nepopiratelné příbuzenství s dámskou Sunshine, jelikož i zde na vás čeká našlehaná tonka, mléčná vanilka, vonokvětka a jemná kůže, jen malinko jinak poskládané.

Výsledkem však i nadále zůstává dojem zmrzlinového poháru, tady převážně vanilkové, jen se ždibcem broskvové bez mandlí a místo toho s bílou čokoládou, na lehátku u moře ve stínu palmy (papyrus zde byl nahrazen suchou dřevitostí cedru), zatímco zde se vám na stolku u slunečníku místo opalovacího krému a dámské kabelky povaluje pánská bunda z měkké kůže a hromádka tabáku. Výraznější pánská kůže, tabák a jalovcová svěžest na úkor broskve je to, čím se od sebe obě verze liši, jinak se podle mě v základu jelo podle stejného vzorce :) .

Potěšující je i to, že i projekce Sunshine Man je nadprůměrná a stejně jako dámská verze oplývá několikahodinovou výdrží. Za mnohem příjemnější ovšem považuju fakt, že i přes tu kůži, tabák, bylinky a jalovec na mne v konečném důsledku vlastně vůbec nepůsobí vyloženě pánsky, ale spíš unisexově. Takže pokud vás lákají podobné typy vůní nebo se vašemu partnerovi na vás líbí sladké vůně evokující léto, zkuste mu pro zajímavost přihrát na vyzkoušení Sunshine Man, protože tady se podle mě u Amouage znovu vytáhli :) .