databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Sunshine Amouage

Sunshine
značka: Amouage
parfumér: Lancesseur, Sidonie
rok: 2014
určení: pro ženy
hlava: davana, černorybízový likér, mandle
srdce: absolutní vonokvětka, magnólie, vanilka, jasmín
základ: dřevo cade, pačuli, papyrus, světlý tabák

Zatím dostupná exkluzivně pouze v buticích Amouage. Od února 2015 uvolněná i na další prodejní místa s vůněmi Amouage.

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Dalia (21.6.2022 )

Tak tohle je pro mě vůně pocitů. Slunce, prázdniny, písečná pláž, zralé ovoce, pohoda a bezstarostnost … nebo babí léto, začínající podzim, odstíny žluté, bronzové, červené, hnědé, procházky barevnou přírodou.
Celé je to jemně rybízové, krémové, lehounce mandlové a kdesi vzadu dokonce trošku tabákové. Moc hezké.

Avatar
Miru (26.5.2022 )

...juj, to je to dobré!
Lahodný rybízový likérek, takový, pocitově zurčivý,
bez alkoholu s hedvábným švestkovým nádechem a velejemným drhnutím z davany.
Po chvilince se jasnost ingrediencí rozmlžuje, už jsou téměř nerozpoznatelné, ale v nose mám příjemnou vůni táhlé tekutiny do níž spadlo pár drobků z usušených bylin,
delikátně senová letní vonokvětka s vanilkovou esencí.
Dřevo a tabák.? Ve vonné tekutině absolutně rozpuštěné, téměř nezjistitelné a vůni tak pouze svým jemným nádechem zahušťující...
Letní vůně, do letní louky pod letním sluncem. Taková pastelově žlutě radostná vůně.
Intenzita na mně, bohužel, intimní
(no, kdyby byla intenzita větší, tak by mě to stejně nudilo).
Amouage pro začátečnice.

Avatar
cashic (30.8.2020 )

nadýchaná a chladivá meruňkovo-mandlová vonokvětka, jako plovoucí šlehačková oblaka, jen se zabořit, kdyby nebyla TAK daleko... do toho máslo z vlašských ořechů a ořechové skořápky (tak mi tam voní asi tabák)... do toho poctivý, hutný opalovací niveový krém... do toho vůně změklých jablek, když se dusí se špetkou skořice a uvolňují kyselkavou vůni... do toho kapka borůvkovo-povidlové davany rozředěné rybízovou (a později třešňovou) šťávou, palmový papyrus, nakonec sladký vanilkový pudink a horký bílý písek... čáry jsou v tom, ale funguje to spolu geniálně, tenhle přechod mezi blízkým a známým a dalekým a exotickým, mezi pláží a tuzemským podzimním sadem, je jako návrat z prázdnin, všechen ten sluneční svit se láme do stínu a do bezstarostné opulentnosti se vplétá sladkobolná melancholie... k poslechu: Lana del Rey: Summertime Sadness

Avatar
slniecko (20.10.2019 )

Krásne biele kvety s vanilkou, trochu opaľovacieho krému, mandľová zmrzlina...nádherná slnečná vôňa. Malilinká štipka tabaku ju posúva smerom k bielej Habanite, ale táto je hustejšia, krémovejšia a sladšia.

Avatar
jerry (01.12.2017 )

Ovocné želé se sušenými bylinami a sladce kořeněným kouřem, ke kterému se přidal i sladký suchý tabák. Po rozvonění ještě sušené meruňky, sluncem prohřáté dřevo a v rozpáleném vzduchu vířící písek smíchaný s prachem z jalovcových zrnek. Vzpomínka na letní plážový bar uzavřená do flakónu. Není to vůně na léto - je to vůně, která pomůže přečkat podzimní plískanice, zimu a tmu.

Avatar
wendulka (11.3.2015 )

U Amouage si skutečně vzpomněli na milovníky gurmánštějších vůní, avšak ve stylu letní dovolené u moře. Sunshine se otevírá avizovaným svěžím, během pár vteřin sládnoucím černorybízovým likérem, jaký budete znát z vůní Micallef, některých Xerjoffů nebo třeba z poslední novinky Epine Mortelle od LM Parfums. Jenže zatímco v nich nabere bonbónový směr, zde mu po pár minutách dodá hloubku davana s vůní dalšího hustého, tentokráte švestkového likéru s lehounkými kouřovými podtóny.

Ale to je veškerá "temnota", neboť po rozvonění vůni rozzáří absolutní vonokvětka s hladkými, čerstvě vyloupanými bílými mandlemi a mléčnou vanilkou. Ano, v řadě vůní mám s touhle květinou obrovský problém, jelikož svojí ovocností dovede být pěkně otravná. Nikoliv v Sunshine. Zde je to broskev šťavnatá, masitá a v kombinaci se zmiňovanými dalšími složkami tak vytváří voňavou představu poháru luxusní broskvové zmrzliny, polité smetanou a zdobenou bílými mandlemi a opalovacího krému.

Konkrétně ten zmiňuji zcela záměrně, jelikož najít pro mě vhodnou vůni opalovacího krému nebo vůbec vůni, připomínající prázdniny ve flakonu, bylo doteď zhola nemožné. Většinou jde totiž o vůně vystavené na ylangu, dalších bílých květech a kokosu, viz např. loňská Terracotta Le Parfum. Na nic z toho jsem v Sunshine naštěstí nenarazila. V základu se naopak přidává suché dřevo s trochou zeleně (pačuli a papyrus a dřevo z jalovce červenoplodého), která ještě umocňuje dojem, že s tím pohárem zmrzliny ležíte na lehátku u moře ve stínu palmy (dokonce i nepatrný náznak písečných tónů by si v Sunshine tipla), zatímco se vám na stolku u slunečníku povaluje kabelka z měkounké kůže a vedle ní tuba s opalovacím krémem.

Na rozdíl od takové Fate Woman oplývá Sunshine nadprůměrnou intenzitou, na kůži vydrží několik hodin, což je nesmírně potěšující, když uvážím, že při ceně 355 euro za 100 ml flakon se v této chvíli jedná o nejdražší Amouage. Ale čert to vem, já jí chci!!! Pokud jde o příbuzné vůně s broskvovou zmrzlinou, momentálně si matně vzpomínám snad jen na Caresse od Fragonardu, to je ovšem jen pro velmi, velmi hrubou představu, jelikož v ní se velmi brzy projeví chemie. Takže pokud jste dosud nenašli tu svojí Amouage, máte rádi sladké nebo jste jako já zatím marně hledali dokonalou vůni opalovacího krému, potom Sunshine vřele doporučuju vyzkoušet.