databáze 143785 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

Songes (Eau de Toilette) Annick Goutal / Goutal Paris

Songes (Eau de Toilette)
značka: Annick Goutal / Goutal Paris
parfumér: Doyen, Isabelle , Goutal, Camille
rok: 2006
určení: pro ženy
složení: tiaré, plumérie, jasmín sambac, absolutní ylang ylang, absolutní bourbonská vanilka, benzoin, pačuli, skořice, kmín, černý pepř
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
euridike (22.9.2021 )

... tichá píseň o radosti
zlatá a hřejivá
ze staré školy
a ze starých časů
z časů paravánů
broušených flakonů
a porcelánově oblých pudřenek
kdy ženy voněly
jak žádal dobrý mrav -
po bílých květech
po vanilce
po naškrobeném prádle
a jemném krajkoví...

Avatar
jerry (09.8.2019 )

Krásná vůně jasmínu s ylang-ylangem.

Avatar
slniecko (18.4.2018 )

Vôňa leta. Nádherné krémová vôňa bielych kvetov, predovšetkým ylangu. Sekundujú mu pluméria a tiaré s veľmi, ale len veľmi jemným náznakom jazmínu. Celú túto kvetinovú nádheru zohrieva ako teplé, ale nespaľujúce slnko trocha benzoinu. Pieseň o vzdialených ostrovoch.

Avatar
wendulka (26.4.2016 )

Inspirací pro tuto vůní se prý stala večerní procházka zahradou na ostrově Mauricius, kde Camille Goutal trávila svoje líbánky. Co jiného tedy očekávat než tropickou bílokvětinovku. V prvních minutách je to především jiskřivě medová plumérie s kokosovou tiaré a jemnou gardénií. Plumérie však poměrně rychle vyprchá a místo ní se do kytice přidá nazelenalý jasmín s tropickým ylangem s banánovými podtóny.

Samotná vanilka v základu už ale tak sladce nepůsobí, je to spíš nastrouhaný suchý vanilkový lusk. Za to květinovou hřejivost podpoří trocha kadidla s ambrou a špetkou překvapivě příjemně živočišného kmínu. V koncentraci edp jde i celkem do prostoru a má i slušnou výdrž. Ačkoliv mým favoritem zůstává pořád Ambre Fétiche, Songes řadím hned na druhé místo jako nejženštější vůni této značky.