databáze 119480 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Shardana Bottega Profumiera

Shardana
značka: Bottega Profumiera
parfumér:
rok: 2013
určení: unisex
hlava: anýz, mořská voda, tymián
srdce: pačuli, myrta
základ: cedr, pižmo, santalové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
blackviolet (05.8.2020 )

Slaná mořská voda, na kůži po zaschnutí zanechává malé krystalky. A k nim je tu hodně zelených bylin – tymián, pačuli, mořská tráva, keříky myrty, trsy pačuli – a také kořenitý anýz. Svěžest se obejde bez jakýchkoliv citrusů a ani akvatické tóny nejsou protivné. Je to spíš slaná než sladká vůně, doplněná ještě mýdlovým pižmem a dřevem, santalovým i cedrovým, proto evokuje spíš opuštěný zarostlý mořský břeh než pláž v turistickém letovisku. Pěkné.

Avatar
ModestMourek (16.7.2018 )

Krásná větrová směs tymiánu a myrty, kterou doplňují vodní tóny a prohřívá špetka anýzu, postupně přechází na zelené narcisy, v závěru krémové díky santalu a pižmu, s kapkou pampeliškového medu z Vanille Galante (Hermès). Výdrž přesahuje 10 hodin, ovšem projekce je po několika hodinách kožní. Zkoušený vzorek možná už nebyl v nejlepší kondici.

Avatar
jerry (06.1.2018 )

Ledově větrový anýz (tedy chvílemi spíš anýzovka) na kamenitém mořském břehu porostlém suchými ostrými travinami a uschlým myrtovníkem. Postupně však vůně začala sládnout, anýz slábnout a objevilo se jemné dřevo prohřáté slunečními paprsky. Připomíná mi částečně Hyle (nejmyrtovější myrtovku, jakou znám) a artisanovskou Cote d'Amour, jen je víc dřevitá.

Avatar
Mitzi (04.5.2016 )

Než se ze Shardany stane velmi příjemná dřevitá vůně, je potřeba ujít kus cesty.
Začátek je "tancem" větrově sladkého anýzu se slanou mořskou vodou, za chvilku se ukážou bylinky (povzbudivý tymián a pryskyřičná myrta). Až po delší chvíli se začne otvírat zemitě dřevitá fáze (pačuli s cedrem a santalem) a samotný závěr je příjemně dřevitý s převahou santalu. Určitě může hezky vonět i na ženě, ale podle mě bude víc sedět mužům. Dřevitý základ má obdivuhodnou výdrž.