databáze 135005 vůní od 9139 značek a 1723 parfumérů

Shalimar Millésime Vanilla Planifolia Guerlain

Shalimar Millésime Vanilla Planifolia
značka: Guerlain
parfumér: Jelk, Delphine , Wasser, Thierry
rok: 2021
určení: pro ženy
složení: bourbonská vanilka, ethylvanilin

limitovaná edice

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
teena-s (26.10.2021 )

Mňamka od prvého momentu,krémová hustá až napěněná(není těžká-je vzdušná),úvodní sladkost podobná verzi Cologne ,ale protože to není kolínská ale solivanilkor nerušený citrusem,nepodkouřený kadidlem, objímá nositelku cukrářským boa
Připomíná mi scénu z Veselých Velikonoc kdy se Belmondo snaží manželku přesvědčit o tom,že ta mladá dáma je jeho dcerou a on jí jako malé kupoval zmrzlinu na rohu dvou ulic,stékala jí po prstíčkách,říkala 'Papá,papá..."
Že je to Shalimar by mě nenapadlo,že je to voňavý to je prostě fakt,přímo u kůže malinko drhne,do prostoru se nese jako cukrkandldáma
V souvislosti s gurmánskou notou mě napadla Iris Ganache

...prej jesi peču dort ,říkal pan domácí...

Avatar
wendulka (26.10.2021 )

​Poloshalimar. Blackviolet to vystihla přesně. No já v něm citrusovou svěžest mám v tom úvodu. Pravda, typický shalimarovský bergamot to není, to platí jen pro ten pudrově pryskyřičnatý tón opopanaxu a shalimarovskou vanilku. Vedle ní v něm ovšem cítím i smetanovou madagaskarskou vanilku s několika tenkými plátky bílých mandlí. Pak už ale taky jen tu vanilku s trochou kosatcového pudru a špetkou bílého pižma.

Avatar
blackviolet (15.10.2021 )

Poloshalimar. Vanilkový, ale úplně jiný než ódy na vanilku svého času.
Je sice bez bergamotu, ale shalimarovský rukopis je přesto rozpoznatelný, hlavně na začátku ten pryskyřičně kouřový tón. A určitá, ne citrusová svěžest. Pak krásná vanilka, sytá a skoro nesladká, shalimarovská v každém případě, ale nakonec jenom vanilka. Vanilkový pudr. A trochu kosatcového pudru. A v této fázi se už drží docela blízko u těla, i když výdrž má slušnou.