databáze 118100 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Serge Noire Serge Lutens

Serge Noire
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2008
určení: unisex
složení: pačuli, skořice, ambra, kadidlo, ebenové dřevo, koření, hřebíček, dřevité tóny
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (14.3.2020 )

Vůně temná, až démonická - horké přesušené dřevo, jemné kadidlo a nasládlá skořice. Akorát mi nepřipadá jako unisex, ale vysloveně pánská (a na nějakém pánovi bych si ji ráda očuchala v reálu...).

Avatar
cashic (27.9.2019 )

kořeněný sametový pryskyřičný lektvar, který se vpíjí do země... začíná živočišným tabákem prostoupeným vlhkým kouřem a lepkavou ambrovou tekutinou s náloží čerstvě drceného hřebíčku a špetkou pepře a štiplavé skořice... pak začne vykukovat dřevo, které je naopak docela lehoučké... pačuli tu není vůbec nasládlé, ani stopa tlení, je tu ve formě suché a kypré zeminy, která to všechno polyká... z kouřícího lektvaru je postupem času doutnající hřejivá mast - pryskyřice stahuje tabák i koření zpátky, krémové dřevo dostává více prostoru, kouř se drží při něm, jako by si oheň dřeva jen tak lehce líznul... stále je v ní přítomna i trocha živočišna, potu... chce to umírněné dávkování - po rozvonění je z ní hladivá, hřejivá vůně, do které se dá zabalit jako do medvědího kožichu...

Avatar
ModestMourek (27.12.2018 )

Závan borovicové pryskyřice, nasládlé suché tabákové listy, špetka sladké skořice, plná náruč palčivého hřebíčku prohřátého živočišným kmínem, dřevité kadidlo z parfému Zagorsk (Comme des Garçons) a jemně živočišné sametové pižmo. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
slniecko (19.3.2016 )

Uaaaa…temná, ťažkotonážne drevená nálož, ešte aj pačuli tam pôsobi sucho, temne a úderne, žiaden upotený zelenáč…a ambra neolejovo…TOTO chcem cítiť bud na poriadnom chlapovi, takom aspoň dvojmetrovom, alebo si to kúpim ja a budem tým miasť prípadného protivníka (alebo skôr kohokoľvek, čo si trúfne priblížiť na menej ako dva metre )…vymakané!

Avatar
wendulka (13.2.2015 )

Ouvej, to zas můj nos dostal díky doporučení co proto . Začíná to sice dřevy a kouřícími pryskyřicemi, jenže potom přijde taková pecka: to není pták fénix, to je živočich, který povstal z popela – Koublai se může jít zahrabat. A on se mi ještě ke všemu vydatně namazal kafrovou mastí a vyválel v zatuchlé zemině a koření, tomu říkám noir divočina a padám do kolen.

Kde je, prosím, ta kolébavá uklidňující vůně? … A vida, přece je tu, uragán se přehnal a přinesl s sebou špetku skořice, jemný hřebíček, ambru a suchá dřeva – pohodlně strávený večer u dohořívajícího krbu. Takovou vůni dvou tváří jsem tedy zatím ještě nepotkala, ale za tu zkoušku to rozhodně stálo.

Avatar
andry (31.1.2015 )

"Temňák" jak se patří. Obrovská spousta koření (pepř, hřebíček, koriandr), pár polívkových bylinek z Ambre Sultan, trocha kadidla a značně očouzené dřevo. Později se objeví ambra a skořice a vůně zesládne a trochu se zaoblí.