databáze 143710 vůní od 9525 značek a 1814 parfumérů

Sensual Orchid (Extrait de Parfum) LM Parfums

Sensual Orchid (Extrait de Parfum)
značka: LM Parfums
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: citron, mandle
srdce: orchidej, arabský jasmín, Lysilang (látka extrahovaná z komorského ylang-ylangu), pivoňka, otočník
základ: vanilka, pižmo, světlé dřevo, bílý cedr, labdanum, benzoin
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
blackviolet (17.2.2021 )

Sladká gurmánka umíchaná z mandlového krému s vanilkou a pokapaná mandarinkovou šťávou. Ale je to také bílokvětinová vůně s jasmínem a pudrovým otočníkem, ze které vykukuje fordovská orchidej. A do třetice tropický ovocný koktejl s kokosem a ylang ylangem. Sladká delikatesa na občasné mlsání, třeba večer na pláži v malém dřevěném baru.

Avatar
alibi (27.2.2019 )

Vidím neuchopitelné květy bílých a narůžovělých orchidejí, které jsou vetknuté do rozpuštěných vlasů snědé míšenky. Splývají na jejích zlatavě hnědých vlnitých loknách a pohupují se jako malá loďka z cedrového dřeva na pěně oříškového kapučína (kdyby se někdy nějaký námořník rozhodl plavit se mořem našlehané kávové pěny :-).

Neuvěřitelné, jak se podařilo z vůně vanilky s heliotropem, mandlí a cedrového dřeva vykouzlit dojem ne příliš sladkého oříškového kapučína. Vůni v základu velmi jedlou (nebo spíše pitelnou :-) nenásilně proplétá neurčitá kosmetická vůně květin (velmi podobnou jsem měla parfemaci pro mýdlo s názvem "jasmín+růže+orchidej") a dodává jí dojem svěžesti a čistoty. Jako když po umytí krémovým sprchovým mýdlem na kůži zůstane stopa květin. A pokožka je to hebká, opálená, oblečená do prádla ze saténu krémových barev a starorůžové - dojem exotiky dodává na mně velmi lehká stopa vůně mandarinky, kokosu a dokonce ananasu.

Drží se spíše u těla a časem postupně umdlévá. Ale oddávat se rozkoši také nelze věčně :-) Ač je vydávána za smyslnou, na mne působí vyloženě konejšivě a v těchto chladných dnech je mi příjemnou společnicí.

Avatar
Renusatko (20.1.2019 )

Mandle a květiny tvoří základ téhle krásné vůně. Pivoňka, jasmín a cedr jsou svěží složkou, letní a vzdušnou. Vanilka, pižmo a a dřevo vůni dodají šmrnc a hloubku. Je sice příjemná, líbí se mi, ale neskutečně moc mi připomíná Trussardi Donna a tu už doma mám a nestála mě skoro nic.

Avatar
viktorka_od splavu (19.1.2019 )

ach!
čerstvý kokos a šťáva z ananasu. hladká máslová sladkost. ohlazené bílé dřevo. lahodná, úchvatná. tohle je ten pravý koktejl lásky! s kokosovým mlékem, ananasem, tenkým plátkem citronu, lehce našlehanou smetanou s vanilkovým luskem, připravený v poháru obloženém krásnými květinami, orchidejemi, růžemi, jasmínovými kvítky... kostičkami bílé čokolády.. na novém, do hladka vybroušeném stolku z bílého dřeva.
a ne, není to opulentní a šílené, je to lahodně hladivé a mazlivé: do tenat lásky tímhle lektvarem neláká žádná zlá čarodějnice, ale milá, krásná mladá dívka

Avatar
jerry (27.12.2015 )

Pralinky plněné vanilko-koňakovým krémem, zasypané okvětními plátky jemných bílých květin a dozdobené strouhnutým kokosem, to vše v dóze z hlazeného dřeva. Krémově hladká sytá vůně s výtečnou výdrží.

Avatar
andry (31.1.2015 )

Sensual Orchid je křehká květina, jediný malý závan větru ulomí okvětní plátek a odnese ho s sebou. Dva plátky z orchideje a po jednom z jasmínu a z ylang-ylangu, lehké jako dech, přistanou na nahé kůži, kde se ohřejí a po jemných křivkách těla pomalu sklouznou do hrnku s lahodným, hebce našlehaným latté s mandlovou příchutí. Pěna je pohltí, obejme, aby je po chvíli zase propustila ze svého sevření a na hladině jim vdechla sladkou vzpomínku prachová vanilka. Vůně vás zahalí do jemné aury gurmánských květin, jejichž sladkost je jen jako pohlazení, a která vás bude provázet jako vytříbený společník a lehce povívat kolem jako hedvábný šál.

Avatar
wendulka (10.1.2015 )

V téhle vůni se povedlo vytvořit perfektní květinově gurmánský zážitek. Začíná poměrně zlehka citrusovými plody. Vzápětí se už však před vámi otevírá sladký květinový buket. Andry to vystihla vcelku přesně: jako když v rukavičkách z okvětních plátků orchidejí, jasmínu a ylangu popíjíte sladkou kávu s vanilkovou příchutí, ruce se vám zlehka ohřívají o hrnek a k tomu mlsáte čokoládové pralinky plněné růžovým krémem.

Je to sladké, husté, hladké a zároveň tak nějak éterické, takže rozhodně netrpíte dojmem přeslazenosti, která by vám svírala útroby. Po svléknutí květinových rukaviček si ruce ještě na závěr chvíli pohrávají s několika hladkými cedrovými dřívky a téměř neznatelná kouřová mlha je ukolébá k příjemnému odpočinku.