databáze 116716 vůní od 8384 značek a 1580 parfumérů

Santalové Nishane Istanbul

Santalové
značka: Nishane Istanbul
parfumér:
rok: 2014
určení: unisex
hlava: bergamot, ylang ylang
srdce: santalové dřevo
základ: vanilka, tonka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
slniecko (06.12.2019 )

Nádherný, jemný, krémový santal, nežný a ženský. S malinkou kvapkou ylangu a vanilky, ktoré podporuje ženskosť vône. Ako hebký satén. Názov je z češtiny – santalové ako zo santalového dreva.

Avatar
andry (09.9.2019 )

Vzpomínám si na tebe. Ulice nočního velkoměsta tepaly životem a všude byly hlasy a zvuky a světla lamp. A každý jeden okvětní plátek květu ylangu, jenž se vlnil v horkém, nehybném vzduchu, těžknul kapkami rosy z pomalu se blížícího rána, plný sladkého nektaru, dychtivý, aby k němu někdo přivoněl. A každá jedna santalová tyčinka pomalu žhnula, sžíraná svým vnitřním žárem, a proužky dýmu se ohýbaly do obrazců a ornamentů a čekaly, až je někdo vdechne.
Samsara? Ano, extrait. Bez prachu na těžkých závěsech, zvlhlého dřeva staré skříňky a jasmínového mýdla v ozdobné mýdlence.
Se stejnou touhou a napětím, jako je mezi tanečníky. Santalové je taková salsa cubana, když protančíte noc, zadýchaní, unavení, zpocení, endorfiny všude kolem - a možná se vaše cesty nerozdělí. Tak přesně ten pocit.

Avatar
daniela (01.11.2018 )

Celá natěšená na santal jsem otevřela vzoreček a... no tohle? Santal tam je a krásný, ale představovala jsem si ho jinak. Ze Santalové se v mém nose vyklubala Samsara. Tedy téměř, je tu pár rozdílů. Vůně je hodně květinová a hodně santalová tak jako Samsara, oproti ní je ale v začátku Santalové rušivý živočišný tón (silně indolické květy, asi ylang ylang? nebo jasmín?). Postupně ten nevábný tón slábne a tvoří se krásný voňavý obláček. Méně krémový než vnímám Samsaru, letmé závany jsou tady více obláčkové, nadýchané a chvílemi tvoří luxusní "ocásek" vůně. Jako když se vůně stane součástí člověka a naprosto s ním souzní. Je to fantastické a přemýšlím, jestli si k nasysleným zásobám Samsary pořídit i Santalové :)

Avatar
wendulka (02.2.2016 )

Hohó, tak tenhle santal dělá rozhodně svému jménu čest. Předvoj mu dělá trpká svěžest pikantní bergamotové kůry (jedna z nejautentičtějších, jaké jsem kdy zkusila) s krémovým, tropicky hřejivým ylangem s banánovými podtóny. A po pár minutách se už pozvolna objevuje i samotný santal a ten tedy stojí za to Je nádherně mléčný a zároveň lehounlice kořenitý.

Po rozvonění jej navíc zahustí vanilka s našlehanou tonkou, která v základu přejde až do bílé čokolády a díky níž tak santal s ylangem začnou vyvolávat dojem dřevem utlučeného banánového másla. V úplném dojezdu ho už jen překryje slaboučká vrstva bílého pižma. Jde i celkem hezky do prostoru a má i celkem slušnou výdrž (4 hodiny). Jedna z nejvíc ženských santalovek, jaké jsem kdy zkusila.