databáze 120130 vůní od 8510 značek a 1611 parfumérů

Santal Noir (Maison Christian Dior Collection) Dior

Santal Noir (Maison Christian Dior Collection)
značka: Dior
parfumér: Demachy, Francois
rok: 2018
určení: unisex
složení: santal, ibišek pižmový, ovoce, likér, ambra, pižmo, turecká růže

Maison Christian Dior Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
teena-s (27.9.2020 )

Je to něco jiného než jsem od Diora čekala,je to orientálně svádivé,citím zakouřený třešňový likér(Lost cherry TF nebo Venezia LB)hutně ovocné,růžově bulharské,santalově nakyslé,pižmově tulivé,na kůži zbude nasládlá kožená stopa luxusní kabelky...politá cherry

Avatar
Dalia (07.2.2020 )

Uhlazený santal ...
Dřevo, dřevo a zase dřevo … no a jeden zapomenutý růžový květ, aby se neřeklo. Při prvním nádechu mě tato variace santalu skoro porazila, po chvíli už je to pro mě dýchatelné, nicméně nenositelné.
Dominantou je akord suchého dřeva, hladce opracovaného, snad trošku ušmudlaného kouřem, což ovšem není na škodu. A pak cítím trochu té růže. Decentní stopa její omamnosti prostupuje tvrdou dřevitou clonou.
Pro můj nos vůně vyloženě pánská, ale i na určitých typech žen si ji umím představit. Je v podstatě lineární, jednoduchá, avšak elegantní a působící luxusním dojmem.

Avatar
daniela (06.12.2019 )

Vůně v arabském stylu, s oudem, ambrou a růží vonící po malinách. Připadá mi trochu zaměnitelná s dalšími (např. Oud Ispahan, Santal Royal), po rozvonění je ale přece jen výjimečná krásným santalem, voní jako exotický obchůdek s dřevěnými soškami s dokonale vyhlazeným povrchem.

Avatar
Mitzi (23.9.2019 )

Krásná turecká růže v kabátku z mléčného santalu. Tenhle akord známe i odjinud... Kdo není na santalové vůně vyloženě zvyklý, asi těžko rozezná Santal Noir například od Santal Royal. Po odeznění výrazného úvodu vnímám nádherně rostinné pižmo z ambrette a trochu koňaku. V nabídce Maison Christian Dior Collection jde o hodně odlišný a nezastupitelný přírůstek. Jen pořád nerozumím tomu, proč skončili s výrobou Mitzah... rozhodně by si s žádnou jinou vůní v kolekci nekonkurovala.