databáze 119207 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Santal 33 (Eau de Parfum) Le Labo

Santal 33 (Eau de Parfum)
značka: Le Labo
parfumér: Voelkl, Frank
rok: 2011
určení: unisex
složení: kardamom, kosatec, fialka, ambrox, australské santalové dřevo, papyrus, cedr, kůže, pižmo, koření
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (03.6.2020 )

Příjemná santalová vůně. Směs růžového pepře a svěžích fialek přechází na pryskyřičné santalové dřevo, které sládne mlékem a končí prašnou kůži. Úvodní projekce je značná, výdrž přesahuje 4 hodiny. Manželce připomíná její oblíbený parfém Nu (Yves Saint Laurent).

Avatar
wendulka (30.5.2020 )

Název santal je v tomhle případě podle mě poněkud zavádějící. Máme tu sice kořenitý santal s tóny kokosu tak, jak jej známe např. z Fordovy Santal Blush, osvěžený špetkou chladivého kardamomu, ale stejnou měrou i ostrouhanotužkový cedr. Po rozvonění cedrovou štiplavost sice trochu uhladí sametově zelené fialky s hrstí bílého pižma, jenže to by zároveň nesměli nacpat do základu ambroxan s labdanem, vytvářející odér mýdlově zapařené prádelny.

Avatar
andry (08.5.2020 )

Na začátku dlouho přípomíná Tam Dao (Diptyque) a spíš než santalový je výrazně tužkovocedrový, místy až s nádechem březové kůry. Po rozvonění nás tužkový cedr neopouští, jen se trošku pudrově ohladí a ten santal tam jakoby dodělali navíc, jako by tam snad ani nepatřil. Je to spíš takový trochu humpolácký pokus o levnější nápodobu Lutensova Santal Blanc. Chybí mu uhlazenost a ta příjemná sladkodřevitá meditativnost. Tohle mě teda moc nezaujalo.

Avatar
jerry (17.3.2020 )

Svěží vzdušný santal, ovšem žádné těžké dřevo, ale tenoučké hoblinky vznášející se ve studeném vzduchu, ve kterém víří i zrnka sladkého kosatcového pudru, kousíčky semiše a suchých travin. Zpočátku chladivá vůně se postupně rozehřála a po rozvonění se lehce zvýraznila jemná nasládlá kůže. Jo, tak tohle je dobré...hodně dobré.

Avatar
Miru (05.3.2020 )

- první přivonění a - gin, jalovec, pudr, dřeva, čerstvě drcená zelená tráva = fresh úvod
- pak teplo, teplé čerstvo, zelené, oblé, teple svěží, nasládle zelené, jemně pižmové
- delikátní stopy kůže
- tak trochu stáj s koňmi, voda a jasný vzduch
...taková měkkoučká variace ma Galop Hermes a nebo živočišnější No.19 Chanel...
(barvy: odstíny šedé, studené bílé, zelenkavé)

...nejkrásnější je základ - oblý jako ohlazený oblázek uvnitř s vůní něco jako Artemisia Penhaligons nebo Allegro con Brio...