databáze 119970 vůní od 8501 značek a 1607 parfumérů

Safran Nobile Technique Indiscrète / Libertin Louison Technique Indiscrete

Safran Nobile
značka: Technique Indiscrète / Libertin Louison Technique Indiscrete
parfumér: Libertin, Louison
rok: 2008
určení: unisex
hlava: citron, pomeranč
srdce: kardamom, anýz, jasmín, šafrán
základ: benzoin, pačuli, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Martula (26.9.2020 )

Štiplavá nálož šafránu s kardamomem - marocký trh s kořením. A pak benzoin s mandlemi a sladkou vanilkou - opravdu tam je Oriental Brulant, v méně sladké podobě.

Avatar
jerry (30.11.2015 )

"Lékárenský" šafrán, ke kterému se později přidaly hořké mandlové slupky. Po rozvonění nefalšovaný "mexický" Shalimar s minimem kouře a maximem vanilky, vylepšený špetkou sladkého kardamonu. Tak trochu "vánoční" vůně...

Avatar
wendulka (16.7.2015 )

Konečně jsem po delší době narazila na pořádnou univerzální orientálku se skvělou intenzitou a výdrží. U mě se ty mandle sice neobjeví hned na začátku, každopádně i ta vymačkaná citronová šťáva se štiplavým kardamomem a větrovým anýzem, která jim předchází, se mi náramně líbí. Samotné mandle jsou hedvábně hladké, krémově nasládlé, jak je popsala andry jen s tím rozdílem, že já je mám kromě suchého šafránu zasypané i špetkou pomerančové kůry.

Po rozvonění i mně vanilkově zesládnou a pokryje je tenká vrstvička bílé čokolády. Díky přetrvávajícímu šafránu a kardamomu ale vůni neopouští ta příjemná bylinná palčivost a tím pádem si zachová orientální ráz a nesklouzne do gurmánky, k čemuž ještě přispěje špetka krotkého, prašně zemitého pačuli. V tomhle ohledu musím znovu souhlasit i s tím, že po pocitové stránce Safran Nobile částečně vyvolává dojem obráceného, méně sladkého Oriental Brulant bez ambry a styraxu. A ten já hodně ráda.

Avatar
andry (20.1.2015 )

Ó! Jaké to krásné loupané mandle mě přivítaly hned v úvodu! Je to krémově nasládlé a hebké a zasypané suchým šafránem, který ovšem nepřebíjí mandle, jen dokresluje, čímž jednak vytváří neotřelou kombinaci a jednak vůni zachraňuje od bytí další nudnou gurmánkou. Potom ještě trochu zesládnou a vypadá to spíš na tonku než na mandle, cítím tam tu bílou čokoládu, jak o ní psává Wendulka v souvislosti s tonkou, promíchanou s vanilkou a benzoinem. Suchý šafrán je stále přítomný, teď už se zemitým nádechem suchého pačuli, a tak se převaluje s tonkovým krémem o to, která složka bude zrovna výraznější v daném okamžiku. Vlastně mi to připadne trochu jako obrácený (a bez styraxu) Oriental Brulant, který začíná tou suchou bylinností (a styraxem) a postupně se rozvine do mandlového krému s vanilkou (a styraxem :) ).