databáze 108763 vůní od 8187 značek a 1511 parfumérů

Rousse Serge Lutens

Rousse
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2007
určení: unisex
složení: ambra, mandarinka, muškátový oříšek, cedrové dřevo, skořice
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Cervanek (21.12.2018 )

Božská dřevitá chypré. V jemném ambrovém nektaru fermentovaná kůra ze skořicovníků s cedrovým aromatem, bergamotem, čerstvě oloupanou mandarinkou a posypaná nahrubo nastrouhaným muškátovým oříškem. Překrásná vůně mnoha vrstev, ze kterých probleskují sekundově stopy Five o´clock au gingembre. Rousse je vůně se silným emocionálním zážitkem. A další důkaz mistrovského talentu a umu Christophera Sheldrake nablendovat parfém jinak. V 1. chvíli mi udeřila do nosu rozemletá směs vzácného koření. Z její krásy jsem oněměla úžasem podobně jako, když jsem stála v White Plum Garden před vysokými skořicovníky na podzim, kdy jsem i zapomněla na nějaké uspěchané 3. milénium, ve kterém žijeme. Rousse dávám 10/10.

Avatar
Fleur (01.1.2018 )

Rousse se mi líbila hned při prvním vyzkoušení. Je skořicová, ale bez štrúdlovité vlhkosti a sladkosti. Zásuvka v kredenci ze světlého dřeva, odkud to při otevření zavoní ruličkami skořice, muškátovým oříškem a mletým hřebíčkem. Skořice, která zpočátku až škrábe v krku, se usadí a začne se rozpouštět v koňakové ambře. Jakoby v šuplíčku s kořením byl kromě muškátového oříšku i ten Popelčin a v něm šaty z jemného sametu zlaté barvy. A v jejich splývavých záhybech se znovu rozvoní dřevitá skořice s ambrou.

Múzou pro vznik parfému byla údajně francouzská popová hvězda Mylene Farmer.

Avatar
wendulka (20.9.2016 )

Skořicové parfémy mívám obvykle ráda, no tady je nějak podivně smíchaná s kandovanou mandarinkou, muškátovým oříškem, ostrým cedrem a dalšími citrusy, které na mé kůži vytváří jar na nádobí podobně jako v La Myrrhe. I když to by možná nebylo to nejhorší, kdyby samotná skořice nebyla upoceně živočišná. Zesládne až po delším rozvonění s pomocí balzamické ambry a fialky a vytvoří dojem fialkových bonbónů, rozložených na dřevitém podkladu a vydatně posypaných hromadou skořicového cukru.