databáze 119970 vůní od 8501 značek a 1607 parfumérů

Rose Atlantic (Eau de Parfum) D.S. & Durga

Rose Atlantic (Eau de Parfum)
značka: D.S. & Durga
parfumér: Moltz, David Seth
rok: 2016
určení: unisex
hlava: bergamot, květiny, citrón
srdce: ječmenice písečná, lípa, růže, sůl
základ: muscon (druh syntetického pižma), slaná voda, bílý mech
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
euridike (27.9.2020 )


Chtěl jsi to zkusit.
Co to udělá.
//Měl bys to vědět, chemie přece, it´s easy...//
A tak jsi to udělal.
Vzal jsi růži, její karmínový květ, zasypal ho jemnou solí.
A čekal dlouhé dny.
//Já ne, nechtěla jsem u toho ani být...//
Stalo se.
Okvětní lístky se proměnily v křehký hedvábný papír, ztratila se barva, šťavnatost života, zůstala zvěčnělá jemnost, slaná, pudrová, bylinná, v tom stopa dřevité zeleně, tichý a suchý vítr, spíš z pampy než od moře... A zase mě napadá to, co se mi na mysl vrací nechtěně často... Bye, bye, Miss American Pie, drove my Chevy to the levee, but the levee was dry...

Avatar
wendulka (16.10.2016 )

Už sám název vlastně naznačuje, co od téhle růže očekávat. Jiskřivé bio citrusy nám tu společně se slanými tóny, pižmem a dalšími složkami představují mořskou vodou, která zlehka olizuje růži, ležící na bílé písečné pláži. Jednu chvilku je růže díky přidanému lipovému květu příjemně nasládlá. Nicméně po rozvonění převáží spíš její ovocná stránka. V téhle fázi jsou v ní cítit i traviny, lemující pobřeží. Škoda jen, že sama ta růže nevydrží až do úplného konce a v základu nám tak zůstane už jen ta pláž. Každopádně i tak mi přijde povedená.

Avatar
andry (15.10.2016 )

Jedna z růží, která stojí za zkoušku, zejména pro ty, co jako já nemusí růže kořenité, orientálně zpracované.

Růži broskvově, možná spíš nektarinkově ovocnou, omývá slaná voda v přílivu mořských vln. Není třeba se obávat vodních tónů, jsou zde příjemně utlumené jen do podoby jakési tekutosti. Slanost je podobná jako ve Villoresiho Aura Maris. Ovocná fáze trvá poměrně dlouho a spíš se prohlubuje a převládá - a tady je kámen úrazu. Vůně začně být zjména ovocná, řidší až vodnatá, trochu drhnoucí a nudná. Holt odfláklý základ no. A to měla slušně našlápnuto k nákupnímu seznamu.