databáze 124348 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Privé Rose Alexandrie Giorgio Armani

Privé Rose Alexandrie
značka: Giorgio Armani
parfumér:
rok: 2008
určení: pro ženy
složení: bergamot, italská mandarinka, neroli, mimóza, růže, vanilka, benzoin
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (12.2.2020 )

Růžové kvítky s neroli, které osvěžují citrusy a objímá vanilkový pyl s mimózou. Křehká vůně, která mi ale dodává energii.

Avatar
Fleur (18.7.2016 )

Svěží růže, která po chvilce začne prorůstat sladkou mimózou a drobnými fialkami. Vůně se stočí k otevřené pudřence a pastelové rtěnce, je lehounká jako letní líčení, k němuž stačí dva tahy rozjasňujícího pudru. Růže prosvítá i pod závěrečnou vanilkou a i když výdrž a sillage nejsou omračující, pro příjemný pocit bohatě stačí.

Avatar
wendulka (08.2.2015 )

Vůně je údajně inspirovaná zahradami slavné Alexandrie a má evokovat sílu a zároveň křehkost této květiny. Já bych to trochu upřesnila, V případě Rose Alexadrie je to síla v té křehkosti. Nejprve osvěží jiskřícími citrusy, hořkým neroli a trochou mydlinek. Po chvilce mírně zesládne a začnou se na vás snášet křehké růžové okvětní plátky, následované lehounkým pudrovým závojem z mimózy a vanilky. Mydlinkový tón zůstává, ale už v krémovější podobě. Jemná, něžná, uklidňující a přitom dostatečně energická, přesně tak nějak podle mě mohla vonět královna Kleopatra po koupeli, takže tu asociaci s Egyptem beru.