databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Prada / Amber Prada

Prada / Amber
značka: Prada
parfumér: Benaïm, Carlos , Gavarry, Clement , Gavarry, Max
rok: 2004
určení: pro ženy
hlava: bergamot, hořký pomeranč, mandarinka, mimóza
srdce: růže, pačuli
základ: labdanum, tonka, vanilka, santalové dřevo, benzoin

Design flakónu: Fabien Baron

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Dalia (24.1.2022 )

Křehké citrusy cítím jako první. Jiskřivá sprška svěžesti, která se však rychle ztrácí v suše zemitém pačuli. Přidává se velmi jemný tón ambry vonící zlehka po hořké čokoládě. A v dálce zavoní růžový keř.
Pro můj nos tajemná, přitažlivá, zemitá vůně, které moc sluší horké a suché počasí.

Avatar
daniela (16.11.2021 )

Květinově ovocná vůně, sladká jako "cukrový špalek", přitom sladkost je vyvážená hořkou čokoládou a celá vůně je krásně dekadentní a zatuchlá díky kadidlu a pačuli. Vzpomínám si, jak jsem ji zkoušela poprvé někdy v roce 2007 a vnímala ji jako velmi luxusní - jako skvělý parfém, vůni z parfumérie, hodící se ke kostýmku a do města. Po letech jsem si na ni vzpomněla znova, ale v úplně jiném prostředí - na procházce na horách koncem zimy, poslední ostrůvky sněhu a tráva nacucaná vodou, s dcerou jsme sebraly nějaké klacíky a na rukách nám ulpěla mokrá kůra, trochu zeminy... a ta vůně, to byla Prada! Tedy aspoň její část. Tak jsem si uvědomila, v čem je kouzlo Prady - vůně je luxusní, "městská", ale ne převoněná, je podepřená autentickou a přírodní vůní zatuchlinky, což nejkrásněji vynikne v chladném počasí.

Avatar
wendulka (18.6.2017 )

Na základě doporučení jsem se těšila na pěknou ambrovou pačuliovku, ale bohužel jak už to v případě mojí kůže s vůněmi Prada bývá, zase nějak zvrhlo a dočkala jsem se starého zaprášeného sklepa s vlhkou plesnivějící omítkou. Akorát tenhle se někdo snažil vydezinfikovat citrusovým savem.