databáze 119990 vůní od 8502 značek a 1608 parfumérů

Pourpre d'Automne (2017) Violet / Veolay

Pourpre d'Automne (2017)
značka: Violet / Veolay
parfumér: Lorson, Nathalie
rok: 2017
určení: unisex
složení: bergamot, fialka, růže, kosatec, aldehydy, broskev, švestka, evernyl (syntetická náhrada větvičníku), bílé pižmo, benzoin, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
alibi (30.9.2020 )

Tady značka Violet naprosto dostojí svému jménu. Fialka je jednoznačně dominantní. Růže, kosatec, fialka - rtěnkový akord a kosmetický pudr. Kosatec, tak typický i ve většině ostatních vůní Violet příjemně drhne. Parfém není příliš rtěnkově mastný ani pudrově suchý. Podzimní ladění mu dodávají švestky a pačuli. Ač je poznat, že receptura není současná, neshledávám tu nic zapškle starosvětského. Je to vesele barevná vůně a jde hezky do prostoru.

Asociace mám u tohoto parfému pouze s kosmetickou taštičkou. Škoda, toho podzimu bych tady pro barvitější představy snesla mnohem víc.

Avatar
Fleur (28.5.2019 )

Něžná fialka, která to za pomoci šminek zkouší dotáhnout do dramatické podoby, ale svěží bergamot s aldehydy jí to kazí a tlačí ji spíše do střídmě květinové polohy. Vysloveně škodolibě se zde ovšem chová ovoce, poněvadž té čisťounké fialce podsune dusivý tón pudru z gumových rukavic. Je vymalováno.

Avatar
slniecko (01.3.2019 )

Tak tu teda fialka je a hlási sa od začiatku. Jemne kvetinová jemne ovocná, jemne fialkovo-lístkovo-tmavozelená. (Na mne) veľmi podobná Ma Violette od Au Pays de la Fleur d’Oranger, len temnejšia. Ku koncu sa prihlási pár sliviek a sladký živičnatý benzoin.