databáze 107931 vůní od 8135 značek a 1499 parfumérů

Poudre de Riz Pierre Guillaume / Huitième Art Parfums

Poudre de Riz
značka: Pierre Guillaume / Huitième Art Parfums
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2012
určení: pro ženy
složení: květ tiaré, kokosové mléko, vanilka, rýže, javorový sirup, karamel, santalové dřevo, kosatec, cedr, tonka, balzám tolu, benzoin, damašská růže
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (20.5.2019 )

Jemný ovocně alkoholický sladký koktejl servírovaný Havajankou "oblečenou" do květinových věnců při zapadajícím slunci na okraji palmového háje. Romantika a kýč v jednom......a to je Poudré de Riz - sladká ovocně květinová vůně odlehčená hladkým nasládlým dřevem a prostoupená benzoinovou pryskyřicí. Postupně ale všechny složky odpadávaly a po 2 hodinách zůstala jen sladce kouřová čistě benzoinová vůně.


Avatar
daniela (17.5.2019 )

Silná květinová vůně s ovocným nádechem, až příliš výrazná a "hlasitá". Naštěstí se za chvíli usadí a cítím švestky, sladké, kompotované, se skořicovým nádechem. K tomu vůni tabákových listů. Může být vůně provokativně přitažlivá a zároveň decentní? Představuji si elegantní a přitom sexy ženu, oblečenou v klasickém pánském stylu. Kromě švestek se skořicí si vychutnává i máslové sušenky, vůně začíná mít sušenkově pudrový nádech. Jen se mi po chvíli zdá, že se ty švestky proměnily v hrušky, hrušková povidla. I sušenky se mění, vůně mi připomíná koláč frgál, co takhle se zakousnout do středu s vrstvou tvarohu, hruškových povidel a kořeněným posypem? Asi po dvou hodinách se ovoce zase proměnilo, tentokrát v broskve. Vůně je stále ovocně sladká a přitom elegantní - hodně mi připomíná Visu od R. Pigueta. Moc povedená!

Avatar
wendulka (07.6.2015 )

Vůně je podle oficiálních stránek inspirovaná větou z románu "Peklo" od Henriho Barbusse z roku 1908: "Vzduch v uzavřené místnosti byl plný těžkých vůní: mýdlo, pleťový pudr, ostrá vůně kolínské." No asi to byl opravdu jen tahle jedna věta, protože samotný román už je zaměřený na metafyzické úvahy o smyslu života, kdy bezejmenný hrdina sleduje skrz díru ve zdi v hotelovém pokoji ostatní lidi a je svědkem jejich bezprostředních projevů jako nevěra, lesbická láska nebo incest. Tak jako tak i z té jedné věty jsem ve vůni našla pouze ten pleťový pudr - další ukázka toho, jak nemá fungovat marketingová propagace .

Poudre de Ritz totiž nezapře, že je sladká tropická bílokvětinovka s vůní bílého rumu a nastrouhaným sušeným kokosem, který třepáním promícháváme v kovovém shakeru. Po rozvonění nám tu prvotní bílokvětinovou omamnost zjemní jemná vůně pudru a pleťové vody, v níž plavou drobounké okvětní plátky růže. Obojí nám leží na toaletním stolku ze suchého cedru spolu s tubou vanilkově sladkého opalovacího krému, kalíškem s medem a kostičkou bílé čokolády (tonka), která se nám tím vedrem rozpouští. A přesně nic z toho v letní vůni nehledám.