databáze 119467 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Pois de Senteur de Chez Moi / Pois de Senteur (Parfum) Caron

Pois de Senteur de Chez Moi / Pois de Senteur (Parfum)
značka: Caron
parfumér: Daltroff, Ernest
rok: 1927
určení: pro ženy
hlava: hyacint, růžová tinktura, brambořík
srdce: jasmín, konvalinka
základ: pižmo, santalové dřevo, virginský cedr, vanilka, limetka

design flakonu Félicie Vanpouille

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
blackviolet (25.8.2020 )

Květinová krása klasického stylu. Takhle a podobně kdysi voněly květinovky renomovaných značek. Když květinovka, tak se vším všudy. Třeba jako tady bílé květiny s hrachorem a růží, na začátku svěže citrusové a zelené, pudr a med, santal, trochu vanilky a kapka smyslnosti. Víc nebylo třeba, když se to umělo.

Avatar
slniecko (17.8.2020 )

Hrachor je nežný jemný kvietok, kvitnúci začiatkom leta, s nežnou, krehkou, ale zato intenzívnou květinovou vôňou, obľúbený hlavne v starých anglických záhradách. Alebo možno aj inde, ale ja ho mám spojený so starými anglickými záhradami (ďakujem pán Wodehouse, áno, je to Vaša vina...).
A táto vôňa je akoby vystrihnutá z obdobia, kde sa väčšina jeho kníh odohráva, alebo kde si ich aspoň ja predstavujem. Stará anglická záhrada, štebotajúce vtáčiky, ale do toho už prvé autá a divoké 20-te roky minulého storočia, roaring twenties, divoké večierky, športujúce dievčence so zatiaľ nedostatkom kvalitních deodorantov, potřeba silnějších vôní, ktoré by tento nedostatok zakryla, púder a všadeprítomné Art Deco.
Keď ju mám popísať, tak to, čo je pre jazmín Joy od Patoua, to je pre hrachor Pois de Senteur od Caronu. Naspodku cítite samozrejme Caronovský podtón, ktorý sama pre seba volám „caronade“, podľa vzoru „guerlinade“, na to idú silné zeleno-kvetinové zložky, predovšetkým hyacint, ktoré robia vôňu náležite priestorovou a jako koruna príde tentokrát nežný, krehký a nevinne mrkajúci hrachor.
Krásna vôňa, zároveň klasika a zároveň s tým niečím „navrch“, čo ju robí neopakovatelnou.

Avatar
Martula (11.7.2020 )

Dříve patřilo k bontonu dobře situované pařížské ženy trávit léto na venkovském sídle. Protože kdo by chtěl v největším horku pobývat v prachu městských ulic. Bylo potřeba nadýchat se čerstvého vzduchu a zotavit se před nadcházející podzimní a zimní sezonou divadel a plesů.

Vždycky jsem přemýšlela, jakou vůni asi tehdy ženy používaly na tyto cesty..

Po vyzkoušení Pois de Senteur se nemůžu zbavit dojmu, že je vytvořena speciálně jako vůně na pobyt na letním sídle.

Dýchá z ní noblesa večerů trávených v nákladné toaletě někde ve společnosti, zároveň má v sobě něco mile venkovského a vzdušného.

Omamný (a ani trochu zelený) hyacint spolu se svěží růží přechází do příjemně sladké vůně hrachoru, květinové tóny se spolu vesele točí v horkém letním vánku. A tu a tam probleskne tón pudru, pižmově vanilkového, jako hedvábné prádlo skryté pod šaty.

Nevím, jak voněla verze parfému z roku 1927, ale ta dnešní (z fontány, dostupná i v 50ml a 100ml flakonu) v sobě nádherně snoubí nostalgii dávných časů a moderní styl dnešních vůní, při zachování vysoké kvality složek. Na čistý parfém má překvapivou projekci a výdrž na pokožce přesahuje 10 hodn. Povedla se.