databáze 120139 vůní od 8510 značek a 1611 parfumérů

Plaisir d'Amour Technique Indiscrète / Libertin Louison Technique Indiscrete

Plaisir d'Amour
značka: Technique Indiscrète / Libertin Louison Technique Indiscrete
parfumér: Libertin, Louison
rok: 2008
určení: pro ženy
hlava: bergamot, kumquat
srdce: jasmín, pomerančový květ, růže, modrá konvalinka
základ: vetiver, pačuli, pižmo, tón chypre
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Martula (26.9.2020 )

Kdybych nevěděla, o jaký vzorek jde, tak v první chvíli vsadím na Amour de Palazzo. Velmi podobný koženě labdanový začátek a pocit kvality vůně, která se bude hodně měnit. A taky že ano. Po chvíli už je to klasická chypre s větvičníkem a pačuli, ozvláštněná něčím příjemně nahořkle kyselkavým - kumquat? Tato značka klame tělem. V moderně pojatých a minimalisticky působících flakonech se skrývá klasika. Dost dobré!

Avatar
blackviolet (27.12.2016 )

Jsem mile překvapená, že se pod Potěšením lásky skrývá pravá klasická chypre květinovka s větvičníkem a pačuli. Klasický je už začátek, hořkosladký kumkvat a jemný mýdlový, jakoby aldehydický tón, po kterém se dá krásně vklouznout do náruče květin. Jasmín, pomerančový květ a konvalinka mají u sebe chypre základ se zeleně dřevitým větvičníkem, zemitým pačuli a jemně zakouřeným vetiverem. A na odlehčení trochu pižma.
Plaisir d'amour ne dure qu'un moment... (Jean-Pierre Claris de Florian, zhudebněno J.P.E. Martini), ale toto Potěšení lásky má trvání opravdu hodně dlouhé.

Avatar
wendulka (05.10.2015 )

U téhle vůně se Libertin Louison údajně nechal inspirovat filmem "Kráska dne" s Catherine Deneuve. Osobně mi spíš připadá jako moderní variace na Diorissimo s chyprovým základem z Mitsouka (tím jediným by to odpovídalo) jen s tím rozdílem, že citrusovou hlavu má díky kumkvatu a pomerančovému květu znatelně lehčí.

Teprve konvalinka se zeleným jasmínem a poctivý chyprový základ s mechem, pačuli a lehce doutnajícím vetiverem a živočišnými tóny ji posunou směrem k Diorovi a Guerlainu. Dobře, možná nepůsobí úplně nejoriginálněji, ale pokud máte třeba jako já v Mitsouko problém s tou zelenou broskví, tohle se mi zdá rozhodně lepší než to, co s Diorissimem provedla reformulace. Evokuje vůni podzimu a spadaného listí a fakt to není sladké a dobře drží.