databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Panthea Stéphane Humbert Lucas 777

Panthea
značka: Stéphane Humbert Lucas 777
parfumér: Lucas, Stéphane Humbert
rok: 2017
určení: unisex
složení: bergamot, růžový pepř, tangerinka, pryskyřice elemi, bílý čaj, mrkev, kosatec, jasmín, fialka, karafiát, bílé pižmo, květ tabáku, tonka, santalové dřevo, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (30.6.2022 )

..bergamotový a chladivě průtahový pepřový
prach,
a k tomu ještě naopak teplá pryskyřičnatá průtahovost z elemi,
a pak je to směs nasládklosti, příjemné nakyslosti(jakoby jablečné), a k tomu nasládlost provzdušněně hutně tabáková, a ještě pak
k tomu chladivost z pižma a bílého čaje barvy slonové kosti...
Vznešená a současně něžná vůně
(typově mi připomíná Tomo Her, i ingredience jsou celkem podobné. Místo kadidla v Annayake je v Panthée elemi, a pak shodně jasmín, pačuli, pižmo, vanilka, ...i když rozdílný, tak čaj, tengerinka versus liči, rybíz, atd. ...)
Škodda však přílišné intimity...

Avatar
slniecko (20.5.2022 )

Panthea je odvodenina od gréckeho slova všetko. A teda že áno. Kedysi som si z hecu spravila "všeparfém", do jedného čistého flakónika som dala po jednom streku zo všetkého, čo som mala doma. Čakala som - no ani neviem čo, ale rozhodne som nečakala to, čo z toho vzšlo. Jeden veľmi milý, krotký, ničím nie charakteristický parfém. Ako aby nedošlo k omylu - veľmi pekný. Len tak nejako priemerný vo všetkých možných atribútoch. No a toto je on, akurát zakvapkaný citrónom. No a ten citrón tomu dodáva krásnu chladivú až ľahko kovovú auru, ktorá to posúva z tej priemernosti predsa len trochu ďalej.

Avatar
Martula (26.12.2017 )

Panthea - bohyně? Ano, ale vystupující v pohádce Anděl páně. Protože tato Panthea je jako naducané bílé obláčky na modré obloze. Čistá, vzdušná, čajově kosatcová. Působí luxusně a draze, výdrž hodnotím pro tento typ vůně jako nadprůměrnou.

Avatar
wendulka (04.11.2017 )

Panthea prý v překladu znamená bohyně všech věcí. Při takovém názvu by člověk nejspíš čekal vůni, která vás doslova přišpendlí k židli, že? Kdepak. Panthea je vůní čistoty. Začíná jako čajovka, osvěžená bergamotem, kyselou mandarinkou a limonádovým růžovým pepřem. Po rozvonění se pak promění ve vzdušnou kosatcovku s mrkvovými podtóny, lístky fialek, drobounkým hřebíčkovým karafiátem a hebkým bílým pižmem. Až lehoulinká stopa tabáku, kořeněný santal a pačuli v základu ji nepatrně posunou orientálním směrem.