databáze 118021 vůní od 8442 značek a 1588 parfumérů

Oud & Rose Cartier

Oud & Rose
značka: Cartier
parfumér: Laurent, Mathilde
rok: 2014
určení: unisex
složení: oud, růže

kolekce Les Heures Voyageuses, dostupná původně jen pro arabský trh, nyní už i na vybraných prodejních místech s hodinovou kolekcí

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Martula (15.7.2020 )

Souhlasím s wendulkou, že oud je tady podobného typu jako v The Night. A že růže je perleťová, Je to nádherná orientální kompozice oudu a růže, kdy obvyklé koření je nahrazeno mechově zemitými tóny v závěru a ta růže jako by vyrostla na prosluněné pasece uprostřed hlubokého a temného lesa.

Avatar
wendulka (04.5.2016 )

Mathilde Laurent dodnes blahořečím především za nepřekonatelnou Guet-Apens a tím mi s ní vznikl problém, jelikož od doby, kdy ji k sobě přetáhl Cartier čekám na nějakou podobně velkou vůni. Mainstream od Cartiera mě úplně míjí, pár vůní z hodinové kolekce se mi i líbí (nejvíc asi čokoládová sedmička), ale nikdy jsem je nezatoužila vlastnit, až loni na podzim jsem poprvé měla možnost přičichnout si k orientální hodinové cestovatelské kolekci a touhle vůní mě tahle krásná dáma přesvědčila, že to v sobě pořád ještě má, takže jsem se nakonec rozhodla opatřit si i pořádný vzorek.

Podobně jako Dominique Ropion ani Mathilde to s množstvím použitých složek nepřeháněla a především se zaměřila na druh opravdu kvalitního oudu. Ten její sice není zdaleka tak intenzivní, přesto drží neochvějně a podobně jako The Night mi evokuje teplou koňskou srst. Pokud jde o růži, nevybrala si tu tureckou, ale perleťovou, jemně kořeněnou růži z Rose Nacrée du Désert (samozřejmě bez šafránu). Jen na úplném začátku jí osvěžila bergamotem. Po rozvonění však citrusy zmizí a růže krásně splyne s oudem, který navíc zásluhou špetky bílého pižma a mechových tónů ještě změkne hezky do semišova.