databáze 115449 vůní od 8360 značek a 1572 parfumérů

Opus 1870 Penhaligon's

Opus 1870
značka: Penhaligon's
parfumér: Cresp, Olivier
rok: 2005
určení: pro muže
hlava: bourbonský černý pepř, yuzu, koriandr
srdce: anglická růže, hřebíček, skořice, kadidlo
základ: cedr, australský santal, cedrové dřevo, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (03.4.2020 )

Kolínská, ale ne v duchu klasické ostřejší citrusovo bergamotové 4711, ale nasládlejší, dřevitá a jemně pepřová. Začátek je vysloveně pánský, ale po rozvonění se uhladila a stala se spíš unisexem.

Avatar
daniela (02.4.2020 )

Úvod je citrusový a kořeněný, ale žádná ostrá svěžest, je to příjemná osvěžující uhlazenost. Už to vypadá na průsvitnou, skoro vodovou letní polívačku, ale rozvoní se příjemná ovocná vůně - švestky. Protože jsou lehounce promíchané se skořicí, vzpomněla jsem si na ovocný čaj Pickwick švestka - skořice, který svého času sklidil cenu za nejoblíbenější příchuť. Díky výraznému suchému dřevu, které dominuje základu, by to dokonce mohla být light verze Plum Japonais (kdyby se teoreticky někdy nějaká vůně mohla k Plum Japonais aspoň vzdáleně přiblížit :)

Avatar
ModestMourek (01.5.2018 )

Krásná pánská vůně. Čerstvě rozemletý pepř rychle ustoupil směsi aromatického koriandru, nasládlé skořice a krémového santalového dřeva, která následně přešla na suché zakouřené cedrové dřevo. Výdrž přesáhla 5 hodin, ovšem projekce byla od začátku kožní.