databáze 119211 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Omnia Bvlgari / Bulgari

Omnia
značka: Bvlgari / Bulgari
parfumér: Morillas, Alberto
rok: 2003
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, šafrán, zázvor, kardamon, černý pepř
srdce: čaj masala chai, hřebíček, lotos, mandle, muškátový oříšek, skořice
základ: guajakové dřevo, dřevité tóny, santalové dřevo, tonka, bílá čokoláda

výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (29.1.2017 )

Byla jednou z prvních čajovek po těch od Elizabeth Arden, které jsem vyzkoušela a na rozdíl od nich se mi líbila. Teď jsem měla příležitost si ji po letech znovu pořádně připomenout a můj pozitivní postoj vůči ní se vůbec nezměnil. Na začátku zavoní štiplavý kardamom se zázvorem a potom už tu máme klasický černý čaj s mlékem a kořením, z něhož je nejvýraznější hřebíček se špetkou muškátového oříšku a skořice. K šálku dostaneme i měsíček mandarinky. Ta ovšem poměrně rychle zmizí a místo toho ji v další fázi vystřídá kostička bílé čokolády, kterou si do čaje přidáme a necháme v něm rozpustit. Základ má jemně dřevitý. Bohužel ale na to, že je to edp je jednak dost intimní a ani nijak zvlášť nedrží. Nicméně ve srovnání s dalšími Omniemi je podle mě jednoznačně nejlepší.

Avatar
ntiti (27.11.2016 )

Pamatuju, že jsem ji kdysi kupovala s cílem vonět příjemně ale tak, aby to nevadilo malému dítěti, protože jsem tehdy vozila svou první ratolest v kočárku.
Na mé kůži má Omnia výdrž velmi dobrou a přitom je hladká, lahodná, čajovomléčná s jemným kořením, zázvor jí dodává svěžest, celá je taková kamarádsky intimní, něžná jako ty tehdejší letně odpolední procházky po Grébovce.....nebo když doma otevřete knížku plnou krásných příběhů a čtete dětem...třemi slovy: zlatěhřejivá neokázalá něha.
Příznačné na tom všem je, že to moje milované miminko vyrostlo do velmi podobného typu ženy z tehdejší reklamy na Omnii.)))

Avatar
andry (05.5.2015 )

Černý čaj s mlíkem, bílou čokoládou a light kořením. Malá výdrž - bohužel. Příjemná do sychrava, v teple drží lépe a docela vynikne.