databáze 142597 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Ombre Mercure / Goutte de Mercure Terry de Gunzburg / By Terry

Ombre Mercure / Goutte de Mercure
značka: Terry de Gunzburg / By Terry
parfumér: Flori, Jacques , Lancesseur, Sidonie , Le Tourneur d`Ison, Arthur , Vinchon Spehner, Karine
rok: 2012
určení: pro ženy
složení: kosatcové máslo, růže, ylang ylang, jasmín, pačuli, vanilka, benzoin, fialka

Vůně byla v roce 2018 přejmenovaná na Goutte de Mercure.

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (27.4.2017 )

Sladký, pudrem poprášený kosatcový krém na jemném semiši. Zmiňovaná podoba s Iris Ganache tu opravdu je. Rozvoněla se do podoby jemně květinové ambro-vanilky s hoblinkami mléčné čokolády.

Avatar
slniecko (14.1.2017 )

Nádherne púdrový, nesladký začiatok, jemne ozvláštnený trpkosťou fialkového listu. Postupne sa čoraz viac presadzuje kosatcové maslo, čím vôňa krémovatie. Pačuli vo vôni je skôr zelené, ale benzoin mu nedovolí sklĺznuťdo príkrosti, či prílišnej zemitosti. Kosatcové maslo pretrváva a v spojitosti s mliečnym santalom tvoria neprekonateľne krásne duo, ktoré trošku držia pri zemi práv spomenuté pačuli s benzoinom. Dohromady to vytvára ľahko studený, kovový efekt. Výborná projekcia aj výdrž.

Avatar
wendulka (03.5.2015 )

Údajně noblesní kosatcová vůně podobná Iris Ganache. Tak u mě ani náhodou. Jednak je v ní kosatec jenom ze začátku, ale ten „máslový“ tón po štiplavě citrusové přepršce vydává jen tak velice vzdáleně, že luxusní pralince Iris Ganache nesahá ani po kotníky. Tím pádem vyzní jako víc suchý a dřevitý, a zemitější, čemuž pomáhá i trocha pačuli. Jako nepříjemným krátkodobým společníkem se ukazuje zelený, dosti živočišný jasmín.

Po něm to vypadá, jakože se k vám dobývá fialka s cedrem z Genie de Bois i s těmi „sametově“ zelenými lístečky. Jenže díky krémové vanilce s benzoinem pudrovost silně ustupuje do pozadí a ukáže se, že to přece jen nebude Keiko, ale blízká příbuzná Opus III z Library Collection od Amouage jen chvílemi trochu víc zahuštěná právě tou krémovou vanilkou.

První půlka tedy divná, možná až trochu neučesaná, zato druhá část Ombre Mercure se pro mě stala jedním z největších překvapení při zkoušení poslední doby, což mě o to víc štve, protože vůně má jak nadprůměrnou intenzitu, tak i výdrž.

Avatar
Miru (02.5.2015 )

Nic nového pod sluncem.
Aneb – obšlehnutá Violet Blonde Tom Ford.
Přičemž Violet Blonde je lepší, celkově intenzivnější, hezčí, rafinovanější, je tam prostě našlehané kosatcové máslo, nadýchaná kosatcová pasta, vůně se postupným vývojem stává hebkou a přitom zůstává hustou, nakonec jakoby zlatě sálá z ženiny kůže, je taková vtahující do děje…
Kdežto Ombre Mercure nakonec je značně kyselá, osekaná o rafinovanos­t/barevnost, je taková lineární. A beztak ke všemu o dost dražší.
27/02/14