databáze 133340 vůní od 9061 značek a 1715 parfumérů

Nothing but Sea and Sky Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk

Nothing but Sea and Sky
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk
parfumér:
rok: 2020
určení: unisex
hlava: bergamot
srdce: santalové dřevo
základ: bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Renusatko (27.2.2021 )

Bílé pižmo nemám ve vůních ráda, pokud je tam jako hlavní složka. Tady jsem příjemně překvapená, protože žádný tón aviváže a prádla necítím. Pěkná, svěží vůně. Rozhodně neobtěžující. Místo pižma tam cítím slabý závan kokosu, santalové dřevo a slanou mořskou vodu. Je to taková pohoda, relax a svěžest.

Avatar
blackviolet (21.1.2021 )

Když jsem tuto vůni zkoušela v létě, měla jsem v ní hromadu vypraného prádla se zbytky prášku na praní. Tak jsem ji odložila a dnes po ní sáhla znovu. A ona se opravdu v tomto chladném počasí rozvoněla jinak. Místo prášku na praní cítím chlad, úplně to na kůži studí. Je to jako suchý mrazivý vzduch se stopou kouře z kadidla a se zeleným neroli. Pak vůně zteplá, je jako semišová přikrývka, do které se na terase v zimě můžeme zachumlat a pozorovat mořské pobřeží s trávou obalenou bílou jinovatkou. Společníkem je nám krásný santal, který ukáže nejdříve svou kořenitou a pak i tu krémovou tvář.
A teď mi k tomu sedí i Walt Whitman, jehož verše o Montauku byly pro parfém inspirací.
„Simplicity is the glory of expression.“

Avatar
Jitka77 (01.1.2021 )

Jako čistá, zenově klidná vůně je dokonalá, pro mě možná až moc. Asi je mi santal sympatičtější v orientálně laděných, teplých a kořeněných kompozicích než v téhle studené, širé bílé pláni, za kterou může ledové pižmo. V úvodu je až pichlavý, později matně chladný, je to matoucí jako sáhnout na zábradlí, které vypadá ze dřeva, ale není.

Avatar
teena-s (21.10.2020 )

Velejemná pižmoňka,taková opalizující bledě zelenkavá až pastelově růžová, taková tenučká anorektická,kdyby jí otočili volume doprava tak by se mi líbila mnooohem víc,ta růžová mi připomnéla klokotající jazýček Slavíka(Zoologist)i s jeho živočišností a podobným jadeitem vonělo vyprané prádlo z Neparfému(JHG),vůně je teplá hladivá nasládlá kokosově spinkací

Avatar
alibi (11.9.2020 )

Chce se mi říci - nothing but musc and sandalwood. Ale tím bych vůni velice ublížila. Je jen zdánlivě jednoduchá.
Na papírku jsem vnímala jen dřevitý santal, ale na kůži jsem se dočkala velmi příjemných poloh. Santal je zde dvojí podoby. Ten dřevitý má podobu suchých třísek, možná i tyčinek na vykuřování. Ten mléčný je nadýchaný, zpěněný a když jste pozorní, všimnete si s nosem u místa nástřiku i nádechu kokosu. Spíše kokosového mléka, ale velmi slabého. (Můj šéf je na kokos alergický a stopové množství hned vyčenichá. Tady si ani nevšiml.)
Pižmo je čisté, žádná živočišnost. Taková bílá pižma mají dost často tendenci připomínat prací prášek nebo aviváž. Tady nic takového nemám. Je to teplé, útulné a nejvíc ze všeho mi to připomíná bavlněné plenky při žehlení.

Žehlení je jedna z činností, kterou ze srdce nesnáší. Naprosto zbytečná. Dnes ji kromě mužových bílých a šedivých košil čeká ještě hora vypraných plínek. A ještě přesušených, takže se budou blbě žehlit. Ach jo. Alespoň, že v té televizi dávají zajímavý pořad. Jestli by se jí líbilo žít někde jinde? Třeba na těch bavlníkových polích, mrkne směrem k poblikávající obrazovce. Stačí zavřít oči, a je tam. Všude kolem kam dohlédneš bílé chomáčky bavlny. Je teplo, čůrek potu jí stéká po páteři a lněné šaty se jí lepí na hrudník. Režný pytel už má skoro plný a ruce rozedrané. Narovná se a otře si čelo. Zezadu k ní přistoupí Zulu a obejme ji silnými pažemi. S ním zvládne všechno. Jeho kůže je jako ze santalu a objetí tak uklidňující. Jejich silueta se rýsuje na pozadí zapadajícího slunce. Chvíle klidu a odevzdání.

Avatar
Fleur (07.8.2020 )

Čerstvě vyprané prádlo z úplně nové pračky, vůně pracího prášku z vlhké tkaniny se mísí s troškou zahřátého plastu. Bílá je ještě bělejší díky mléčným tónům s plátkovým kokosem. A už je to jasné: celá várka bílých košil a triček byla navoněná Freudian Wood a parfém byl pro jistotu přikápnut i do prací lázně. Pro zmatení čichových buněk se sice vynoří i několik zrnek z vanilkového lusku, ale nic naplat - moučkový cukr s pracím práškem mohou sněhový poprašek simulovat jedině na fotografii. Pro toho, kdo nezná Freudian Wood, může být mléčně kokosový santal v kombinaci s pižmem zajímavým objevem, ale já bych si ve spojení s poetickým názvem představovala něco úplně jiného.