databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

No. 19 Poudré Chanel

No. 19 Poudré
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques
rok: 2011
určení: pro ženy
hlava: neroli, galbanum, mandarinka
srdce: jasmín, kosatec
základ: bílé pižmo, vetiver, tonka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (28.11.2020 )

Vůně s hodně bohatým vývojem - suchý kosatec na začátku, prolínající se postupně se zelenou mrkvovou natí, značně připomíná Bois d´Iris od Van Cleef & Arpels. Pak ale nabrala směr ke směsi sladkého pudru a jemného bílého mýdla - skoro bych přísahala, že cítím poblíž No.5 Eau Premiere. Dojem na mě dělá krémově pudrový - prostě taková čistá vůně prádla vypraného ve vločkovém mýdle. S No. 19 (verze EdP) má společný jen ten mýdlový konec.

Avatar
daniela (25.9.2020 )

Jemná, lehce citroníkově zelená vůně, svým způsobem univerzální a líbivá, ale rozhodně ne nijaká. Od samého začátku je elegantní díky kosatci, který se postupně zhmotňuje v krémové podobě, pořád přemýšlím, co mi to připomíná... Infusion d'Iris! Taková ta čistá, omítkově krémová vůně.
...a kde je ten puudrrrr? Das ist doch die erste Phase!
V další fázi opravdu cítím lehký pudrový závoj, hlavně venku v pohybu, při chůzi, krásný elegantní obláček... ale přitom více než vyloženě pudrovou ji pořád vnímám jako krémovou, krémově omítkovou jako už zmíněnou Infusion d'Iris. A jak mi vůně připadá v začátku hezká a optimistická, hlavně v teplém slunečném počasí, tak po úplném rozvonění a v podzimním období, ve dnech brzkého stmívání mi připadá zvláštně smutná, jako cár černé sametové látky nacucaný něčím nasládlým a smutným, trochu jako Pierre de Lune... vůně na Dušičky...
...až mě z depky probere večerní horká sprcha, kdy se opravdu rozvoní krásná zeleně pudrová vůně... má neuvěřitelnou výdrž.

Avatar
Dalia (16.4.2019 )

V měkoučkém objetí …

Z jemně citrusově nahořklých tónů se vyloupne příjemná květinová nasládlost, v níž se špetka jasmínové omamnosti snoubí s hebce semišovou osobitostí kosatce. Postupně se přidává poprašek pudru a prvotní zářivost je utlumena do pastelových tónin. A to vše podkresluje decentní dřevitý akord, který je takovým malým puncem elegance v jinak snově romantické kompozici.

Avatar
miricies (29.12.2015 )

Moje životní láska, bohužel jen letní. Na sluncem prohřáté pokožce se nádherně rozvoní. Hledám alternativu na zimu, protože v zimě je jí škoda.
Velmi elegantní vůně, pudrová, jemná, čistá a hladká, ale ne moc sladká.
S výdrží je to různé, v zimě stříknu ráno, cítím chvíli zeleň a pak nic, až večer v horké sprše přichází ta úžasná noblesní pudrová vůně. V létě se rozvíjí postupně, ale za 3 hodinky už je vůně velmi slabá.