databáze 117130 vůní od 8402 značek a 1582 parfumérů

Ninfeo Mio Annick Goutal / Goutal Paris

Ninfeo Mio
značka: Annick Goutal / Goutal Paris
parfumér: Doyen, Isabelle , Goutal, Camille
rok: 2010
určení: unisex
hlava: cedrát, italský citron, galbanum
srdce: levandule, fíkové listy
základ: dřevité tóny
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (09.8.2019 )

Už ze složení mi bylo jasné, že s pravděpodobností hraničící s jistotou se mi bude líbit (citrusy se dřevem - to je u mě sázka na jistotu). A taky jo - je to přesně ten typ nesladkých lehkých citrusově zelených vůní, u kterých si mé čichové buňky slastně chrochtají blahem. Citrusy jsou znatelné od začátku do konce - někdy víc, jindy míň, někdy citrusová šťáva, jindy spíš mírně nahořklá kůra. A to toho rozmačkané listy držené na uzdě hladkým dřevem. A do toho ledový osvěžující deštík. Konec ale jde trochu moc do sladkého fíku. Škoda - jinak by šla do tužebníku.

Avatar
daniela (09.8.2019 )

Ninfeo Mio je fíková "kolínská". Je zelená (traviny, lodyhy, listy a větvičky cedrátu), trochu žlutookrová (cedrátové plody, které zřejmě voní podobně jako bergamot) a trochu fialová (fíky nezralé i zralé, mléčně hladké, i sušené s mírně oříškovým nádechem). Ve složení je uvedená levandule, ta by mě vůbec nenapadla, ale zřejmě vůni lehce podkresluje. Vůně je letní a pohodová, působí přírodně a přitom čistotně, osvěžuje a přitom se sliny sbíhají na citrusové a fíkové osvěžení. Připadá mi dokonale unisexová (ani příliš dámská, ani příliš pánská).

Avatar
andry (05.5.2015 )

Čerstvě posečená tráva s kopřivami pokapaná šťávou čerstvě vymačkanou z citronu, časem sládne vůní fíků. Svěží letní ráno v přírodě, když vstáváte už za svítání.

Avatar
slniecko (09.2.2015 )

Sviežochrumkavá vôňa, potom letné slnko opierajúce sa o drevo a k tomu levanduľový pytlík zo skrine...