databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Night Veils: Reine de Nuit Byredo

Night Veils: Reine de Nuit
značka: Byredo
parfumér:
rok: 2015
určení: unisex
hlava: černý rybíz, šafrán
srdce: noční růže, kadidlo
základ: pačuli, černá ambra, mošusové semínko

V roce 2019 došlo k reedici v novém typu flakonu (vpravo).

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Renusatko (07.3.2021 )

Na jevišti se semišovou lenoškou, před těžkou oponou, se odehrává večerní představení. Temná, černá růže je hlavní hrdinka. Šafrán, pepř, mošus i kadidlo hrají jen nevýraznou roli a doplňují výkon růže. Aromatický kořeněný černý rybíz, se svou trpkou chutí tady vytváří pocit svěžesti, snaží se chvíli prorazit, ale postupně ustupuje ambře. Kořeněná tmavá růže s ambrou. Opravdu zajímavá a milovnicím růží doporučuji zkusit.

Avatar
wendulka (28.2.2016 )

S růžemi od Byreda mívám problém, že na mně nefungují úplně dobře tak, jak by měly, takže jsem doufala, že v koncentraci čistý parfém by mohlo dojít k průlomu. Tahle je na začátku osvěžená čerstvou rybízovou šťávou se semišovým šafránem. Pokud jde ovšem o použitou růži, podle mě se stejně jako v případě Rose of No Man´s Land jedná opět o tureckou růži s její typickou jemně kořenitou vůní s tóny malin. A právě maliny mi v tomhle případě úplně nesedí, neboť růže v kombinaci s doznívajícím rybízem tak na mé kůži působí trochu bonparově.

Ovoce ustoupí až po rozvonění, kdy se začne pozvolna projevovat kadidlo s pačuli a pryskyřičnatou ambrou, čímž se podobně jako v případě Rose of No Man´s Land projeví podoba s Portrait of Lady. Ve srovnání s Ropionovou růži se však stále jedná o odlehčenější verzi, pouze ve srovnání s její kolegyní z Červeného kříže je díky velmi jemně nadávkovanému kadidlu s pačuli o odstín temnější. Souhlasím rovněž s domenicou, pokud jde o podobný druh použité kombinace růže-pačuli-červené ovoce v LPRN Couture. Každopádně pro mne jako pro bezvýhradnou obdivovatelku Portrait of a Lady je Reine de Nuit až moc krotká a při té ceně ne tak originální, jak jsem očekávala.

Avatar
domenica (01.1.2016 )

První vůně z trojice extraitů řady Night Veils, kterou jsem začala zkoušet. Tahle "královna noci" mi zpestřila večerní a noční jízdu ve vlaku EC Csardas a od té doby mám pro ni alternativní název: Čardášová princezna. :-) Rein de Nuit je orientální růže s precizně dávkovanými díly šafránu, kadidla, pačuli a ambry a s lehkou, umírněnou černorybízovou svěžestí, mistrnně vyvažující kouřové a zemité tóny. Výsledkem je temná růže, ale tak hladká a líbezná, že mnohým milovníkům vůní s růží v hlavní roli nejspíš zamotá hlavu. Nejspřízněnější vůní s ní se mi zdá být Portrait of a Lady (Frédéric Malle), o které často slýchám, jak je nádherná, ale jak to není vůně na každý den (moc koření, moc pačuli). To Reine de Nuit má koření méně a pačuli nejen méně, ale i v jiném vyznění, přijde mi, že trochu podobném jako v LPRN Couture od Guerlainu nebo v Deci-Dela od Niny Ricci. Čeho má stejně nebo víc, to je něco jako smyslnost, což je pojem hodně vágní a taky v "popisech" parfémů nadužívaný, já vím, ale stojím si za ním. :-)

Trochu obšírněji a s fotkami na blogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2015/12/29/byredo-night-veils-reine-de-nuit-casablanca-lily-a-midnight-candy-recenze/