databáze 110837 vůní od 8245 značek a 1541 parfumérů

Myrrhe Ardente Annick Goutal / Goutal Paris

Myrrhe Ardente
značka: Annick Goutal / Goutal Paris
parfumér: Doyen, Isabelle , Goutal, Camille
rok: 2007
určení: unisex
hlava: myrha
srdce: guajakové dřevo, včelí vosk
základ: myrhová pryskyřice, benzoin, tonka

kolekce Les Orientalistes, výroba ukončena

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (09.8.2019 )

Kouř s pryskyřicí a zapařený živočich - po rozvonění sice živočišnost značně ustoupila, ale výsledná směs kouřové pryskyřice a nepříliš sladkého pendreku nemá daleko k patentované balzamovací směsi na mumie.

Avatar
cashic (17.7.2019 )

tak tohle je milé: vůně malé dřevěné chaty zaskládané harampádím (nevím proč mi vyskočily kukačkové hodiny, ale ty tam musí být), když se otevře po zimě...je dřevitá, je voskovitá, je pryskyřičná, je dost anýzová, trochu kafrová a medová (jako medová svíčka), trochu hašlerková, benzoin a tonka dávají dohromady známý tulivý vanilkový pudr... dosaďte si do té chaty libovolného dědečka z ilustrací Heleny Zmatlíkové (přednost dostávají ti ve vlněných kalhotách a s kouřící fajfkou) a udělejte z toho všeho bonbonek... myrrha je tam taky, v pozadí se svým suchým lékárenským výrazem, jako dospělý dozor téhle regrese do předškolního věku

Avatar
ModestMourek (07.6.2017 )

Po pár kouscích karamelu se objevila zakouřená výrazně hřebíčková myrha, která postupně přešla na hřebíčkový prach. Tudíž ve výsledku jediné, co jsem cítil po celou dobu od aplikace, byl hřebíček. Přišlo mi to zvláštní, když v pyramidě není zmíněn, podle etikety však parfém obsahuje isoeugenol, který je součástí mimo jiné i hřebíčkové silice. Tím se to vysvětluje. Mám EdP v původním hranatém čirém flakónu.

Avatar
wendulka (06.12.2015 )

Poprvé jsem zkoušela tuto vůni předloni v únoru v koncentraci EDP, chvilku před tím, než byla definitivně stažená z trhu a už tehdy jsem věděla, že z orientální řady bude má nejméně oblíbená, takže po jejím konci nebudu tesknit, ale shodou okolností se mi dostal do ruky vzorek čistého parfému z limitované edice, který můj pohled na ni docela vylepšil alespoň v té druhé polovině.

Pravda, na začátek je tam toho sladce štiplavého anýzu až přespříliš a skutečně má tendenci vonět jako sirup proti kašli s větrově-třešňovou příchutí, smíchaný s hořkými zelenými bylinkami, což pořád není moc lákavé.

Po rozvonění se však konečně projeví suchá dřevitá, lehce zakouřená myrha (v jistých okamžicích dokonce i malinko prašná) s gurmánskými tóny. Tvoří je jednak jen nepatrně připálená lékořice, opět jen s tím příjemným tmavě sladkým tónem, a vanilkově-medový benzoin s krémovou tonkou.