databáze 119161 vůní od 8476 značek a 1596 parfumérů

Murmur Pigmentarium

Murmur
značka: Pigmentarium
parfumér: Hiermann, Jakub Florian
rok: 2019
určení: unisex
hlava: ambra
srdce: ruža, pačuli
základ: oud, santal, cibet, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
teena-s (06.8.2020 )

Začátek mi silně připomněl dámskou Diesel Green ,mají pro můj nos totožný štipkavě nasládlý zázvorový(?) ňuf,vůně se ale postupně prohřeje zjemní a vytříbí,místo osvěžovačové limetky sladce ambrově dřevitě zdýmí,je to hezké ale zaměnitelné a bolehlavové,snad na zimu

Avatar
ModestMourek (26.4.2020 )

Překvapivě dobře namíchaný syntetický oud. Nejprve lehce živočišný, propolisový. Následně balzamicky hřejivý, oslazený ovocnými podtóny. Nakonec sametově dřevitý se stopou suchého kouře jako v parfému In Oud (Philip Martin's). Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
andry (21.1.2020 )

Meruňka? Růže? Ambra? Kandahár? Já jsem asi dostala špatný vzorek nebo co...! První moment mi opravdu připomněl Tauera. Všechny ovocné a květinové složky to však záhy vzdají, k ambře se přidá suché pačuli, neškodný kožený oud a příjemně přítulná cibetka. Růže ještě občas laškovně vykoukne a zamává.
Té hřejivě živočišné rovině hodně fandím a přála bych si ji výraznější, zatímco tu balzamickou sladkost bych upřednostnila méně výraznou. Jestli ve vůni něco šeptá, to nevím, ale jak už tu vícekrát zaznělo, jde zatím o nejlepší počin této značky.

Avatar
wendulka (01.12.2019 )

Proplétá vzájemně propolisově ambrovou a pačuliovou růži tak, jak ji známe už od dob Midnight Poison. Ačkoliv obsahuje oud podobně jako Noir de Noir, nemá rozhodně její ostré kočičí drápky. Jde totiž ruku v ruce s cibetkou, hebkostí pižma a jemně kořenitou, hřejivě mléčnou dřevitostí santalu a právě díky němu tak kromě dojmu teplé koňské srsti může navozovat pocit intimnosti a smyslně rozpálené pokožky blízkého člověka. Za mě zatím určitě to nejlepší, s čím značka přišla.

Avatar
alibi (14.11.2019 )

Při zkoušení parfému Murmur nám bylo Jakubem Hiermannem výrazně doporučeno dávat jej jen na kůži. Pochopila jsem proč hned, když jsem přičichla ke zkoušecímu papírku. Necítila jsem vůbec nic. Může za to pižmo, které se lépe rozvoní v teple na kůži. Pižma jsou vůbec zvláštní složka. Každý člověk prý většinou cítí z deseti druhů pižem pouze tři.

Musím říci, že mě parfém velmi překvapil. Podle složení jsem odhadovala extrovertní oudovou a živočišnou "pecku", ale vůně je opravdu intimní, velmi hebká. Teplá pižma se přimykají ke kůži, santal a malinká kapička oudu dodávají suchou dřevitost, horká ambra přimíchá až propolisovou medovost, díky pačuli vůně ztěžkne a v závěru v ní vykoukne něžné zvířátko. Na dlouhé hodiny (spíše dny) vás vůně obejme a stane se vaší součástí.

Avatar
slniecko (29.10.2019 )

Nová vôňa značky, Murmur (šepot), je vôňa postavená predovšetkým na živočíšnych tónoch. Ale napriek zloženiu, ktoré znie pomerne bojovne, až ľahko odstrašujúco, vyznieva síce silne, no zároveň veľmi nežne a dôverne. Oudu je tam len toľko, aby podčiarkol chcené živočíšne vyznenie, nijako nedominuje, pižmo doslova priľnie k pokožke a vytvorí základ pre ostatné zložky. Jemný závan cibetky vnáša ľahko nostalgickú atmosféru. Ružu takmer necítim, ale pravdepodobne by to bolo bez nej príliš hutné. Vôňa je hebká a teplá, unisexová, jednotlivé zložky nevystupujú na povrch, skôr spolupracujú. A ako bonus veľmi dobre drží, aspoň teda na mne (spolu s Erotikonom na druhej ruke prežili dokonca dve sprchy, večernú aj rannú… Ad Libitum ktoré som mala na krku len večernú, ale takmer som s tou trojkombináciou bola vykázaná spať na gauč do obývačky…) Zámerom bolo vytvoriť vôňu, akú človek cíti, keď sa pri tichom rozhovore priblíži k pokožke blízkeho človeka, vôňu niekoho, komu dôverujeme, komu môžeme vojsť do jeho intímnej zóny a pošepkať mu veci, ktoré nemá počuť nikto iný….