databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Mr. Vetiver Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali

Mr. Vetiver
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali
parfumér: Chevallier, Karine
rok: 2015
určení: pro muže
hlava: kardamóm, grapefruit, limetka, bazalka, estragón
srdce: pelargónia
základ: vetiver, piri piri, ambrové drevo, machy
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
alibi (12.2.2020 )

Vetiver na mě většinou působí "dědečkovsky" a zastarale. Ale tady je lehký a díky kardamomu a ambře sofistikovaný. Pro pány nositelný kamkoli a kdykoli.

Avatar
ModestMourek (06.10.2018 )

Povedená vůně. Úvodní směs citrusů a koření mi na kůži vykouzlila kyselé zelené jablko. Po něm se objevila jemná pelargonie, která ustoupila nasládlým štiplavým papričkám piri piri smíchaným se suše dřevitým vetiverem. Závěr patřil jemně koženému vetiveru prohřátému nahořklou ambrou. Výdrž přesáhla 8 hodin.

Avatar
andry (16.7.2015 )

Ano, vůně je určitě spíš pánská. Vetiver je povedený, lehce zakouřený, ale ne popelníkový ani ostře řezavý od bergamotu. Kamenem úrazu je tady velká dávka estragonu, kdy hodně záleží, jestli bude jen na začátku a pak se umravní a bude dokreslovat, dodávaje vetiveru neobvyklý aromaticky bylinný nádech, nebo vetiver přehluší a bude to jako zahučet nosem do kořenky. Suchý cedr a něco málo kardamomu a čerstvé bazalky zakápnuté citrusovou šťávou dodávají zajímavý osvěžující podtón. Pan Vetiver by mohl být vhodným společníkem do letních veder.

Avatar
wendulka (24.6.2015 )

I tady se přikláním k blackviolet, tenhle pan vetiver, přestože je kořeněný, se chová kultivovaně. Nabízí čerstvě rozmačkanou bazalku, osvěženou pikantním kardamomem a špetkou větrového estragonu, kterou zakápneme čerstvou grepovou šťávou. Pelargónii jako takovou téměř nevnímám.

Místo toho se mi vůně hned přehoupne do suchého, jemně kouřového a jak už blackviolet správně napsala lehce koženého vetiveru se sametovými tóny mechu. Kromě toho v ní ale mám i hrstičku mléčně bílých mandlí (tonka?) ze Suma Oriental, obalených slaboučkou vrstvou kari koření (piri piri?).

V téhle fázi tak alespoň částečně nemůžu nezmínit Santal de Mysore, jen tady je místo santalu vetiver a tu mléčnost obstarává tonka a je to víc chypre. Z celé trojice má sice nejmenší intenzitu, ale tělová rozhodně není, pořád jde hezky do prostoru. I výdrž bych označila za slušný nadprůměr. A souhlasím s blackviolet, že tahle je jako jediná z té trojice někde na pomezí unisexu se sklony jít do pánska.

Avatar
slniecko (01.6.2015 )

Mám rada estragón. V horčici. Alebo na sleďoch. Nie, keď mi kompletne zababre inak veľmi peknú, priam klasickú, remeselne dobre postavenú pánsku vetiverovku.

Avatar
blackviolet (25.5.2015 )

Otvírá se moc pěkně - sladkým grapefruitem a čerstvými snítkami estragonu, ke kterému se na malou chvíli přidruží kardamom, pak ještě kořenitá pelargónie a pak už ho tu máme. Vetiver v celé jeho kráse a spíše jeho jemné podobě - není nijak zemitý ani zakouřený, Mr. Vetiver je spíše hebká kožená vetiverová vůně. Je sice pro pány, ale klidně si ho můžou vypůjčit od partnerů i dámy.