databáze 118049 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Mimosa Indigo Atelier Cologne

Mimosa Indigo
značka: Atelier Cologne
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2016
určení: unisex
hlava: italská mandarinka, kalábrijský bergamot, květ šafránu z Indie
srdce: indigová mimóza z Indie, akord bílé kůže, šeřík
základ: santalové dřevo z Nové Kaledonie, vanilka z Papuy Nové Guiney, pižmo

Collection Orient

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
slniecko (04.11.2018 )

Mimóza na orientálny spôsob? No vážne, ide to. Predovšetkým pomocou dobre vyváženého pomeru púdrovej mimózy a jemného šafránu. Veľmi zaujímavá a veľmi netradičná vôňa. Nepredstavujte si žiadnu tradičnú orientálnu vôňu, či už v zmysle arabiek, alebo európskych „orientálok“, táto ide mimo kategórie. Ale ten šafrán v nej orient skutočne evokuje. V drydowne sa ešte zjednotí mliečnym santalom, čo ju pekne zaoblí. Výborne drží.

Avatar
Alchemists_Nose (25.1.2017 )

Po velmi svěžím začátku (spíš než mandarinku tam mám u Atelieru obvyklý bergamot) a jenom kratičkém dýchnutí šafránu se mi Mimosa Indigo nejvíc rozvoní do krémového šeříku v kombinaci s jasmínem a snad i tou mimózou. Ta vůně je opravdu fialová a jaksi noční anebo soumračná - jako jarní zahrada plný fialových a bílých odkvétajících šeříků, které ještě zlatí poslední paprsky, ale soumrak už přechází do suchého, teplého večera. Až po dlouhém čase se vůně zjemní do santalu a vanilky a ještě víc zkrémovatí, dalo by se do ní zachumlat. Wendulka i Blackviolet zmiňují bílý semiš; na to jsou moje čichové buňky asi ještě moc nezkušené a pod tímto souslovím si nepředstavím nic. Souhlasím ale, že vůně nepůsobí orientálně, i když patří do kolekce. Nebyla to pro mě láska na první očichání, ale přicházím jí na chuť pořád víc.

Avatar
wendulka (04.4.2016 )

Inspirace Orientem mi tu sice malinko uniká, ale to vůbec nevadí. Je to totiž jedna z nejkrásnějších semišových vůní, jaké jsem kdy zatím poznala. Semiš se projeví ihned po osvěžujícím bergamotovém úvodu. Zpočátku je šafránově nahořklý, avšak zásluhou hebounkých chomáčků mimózy velmi rychle změkne a zesládne. Fialkový odstín indigo mu po rozvonění dodá tón krotkého šeříku, tvořený jasmínem, ylangem a karamelovým zimolezem. V závěru pak ještě celkovou semišovou měkkost a sladkost prohloubí vanilka s bílým pižmem, ukotvená santalovým podkladem. Ve srovnání s Encens Jinhae se navíc vyznačuje výraznější intenzitou a dvojnásobnou výdrží.

Avatar
blackviolet (30.3.2016 )

Třebaže v orientální kolekci, tahle vůně rozhodně není orientálka, snad až na tu trošku šafránu. Ale indigo jako přírodní barvivo nás odkazuje na Indii, kde se už před pár tisíci lety použivalo a odkud se v antice dostalo do Evropy. Od Řeků také pochází jeho název - z indikon (pocházející z Indie) se stalo indigo.
Mimóza Indigo není mimózová vůně, hned od začátku je tady krásný bílý semiš. Nejdřív s mandarinkou a bergamotem okořeněný šafránem, posléze květinový s převládajícím šeříkem. Ten šeřík vidím ne jako ten světlý s výraznější vůní, spíš ten tmavěfialový, a jakoby tu s ním byl i pudrový kosatec. A snad i trochu té sladké mimózy. Bergamot a šafrán se nám nevytratily docela, dodávají vůni takový lehce orientální nádech. Takže přece jenom trochu orientálka? K semiši se nakonec přidá krémový tón, který voní jemně po kokosu a spolu se santalem a vanilkou dostaneme živočišně teplou až smyslnou vůni. Krásná a originální.