databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Madera de Naranjo Angel Schlesser

Madera de Naranjo
značka: Angel Schlesser
parfumér:
rok: 2011
určení: pro muže
hlava: pomeranč, citron, tangerinka
srdce: zelená máta, badyán, petitgrain
základ: pomerančovníkové dřevo, cedr, větvičník, pačuli

kolekce Sélection de Mémoires

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
teena-s (21.4.2021 )

Taková spinkací tišivá,vůně na horký letní večer,po chladivé spršce se navonět nahořklými slupkami citrusové mlhy,pro můj nos je přespříliš jemná a těžko detekovatelná,zprvu u kůže vnímám nasládlost mátového lístku rozemnutého v prstech,jako bytový parfém použitý na textilie se jeví svěží perlivě neroliová(?)ale ovocný plod je bílý/průsvitný nikoli oranžový,je něžná,jako pánskou ji nevnímám naprosto,uvedený větvičník i pačuli zůstali v utajení

Cena za množství je lákavá,vůně je hezká a nevyznívá lacině-tedy co mohu zachytit,jenže pro mě je to jako si za pár stovek koupit vodu s plátkem citrusu i když v krásném minimalistickém balení

(připomíná mi dámskou Eisenberg Eau Fraiche bez zázvoru,líbí se mi také a přestože se jedná o edp i s ní mám problém přílišné éteričnosti,obě jsou muší váhy)

Avatar
svěženkář (08.2.2021 )

Pomerančová pecka, pěkně zpracovaná, za příjemné peníze.
První střik přináší kapky pomerančové kůry, když pomeranč loupete. Petitgrain (posílený citronem) a pomerančovou chuť (spíše vůně než dužina). Před drobnou reformulací (kvůli IFRA) byl úvod ještě prudším přívalem pomerančové svěžesti. Ale i současná verze nabízí pěkný pomeranč a umírněnou citrusovou svěžest.
Tak po 10 minutách podkreslí trvající pomerančovou vůni (oslazenou šťavnatou mandarinkou) utlumená a uklidňující máta a badyán (pokud se na něj nezaměříte, vnímáte jen příjemný nádech jeho typické vůně, zeleně, ne sušeného). Základ tvoří pomerančové dřevo, kterému uhlazený neviditelný cedr pomáhá fixovat výdrž. Ta je na svěženku pěkných 5 až 6 hodin. Vůně je pěkně vybalancovaná a v závěru jí výraz zajišťuje vetiver. Kompozice a průběh je podobný mnohem dražší Monegalově Entre Naranjos. S tím, že úvod Madery je perlivější (citron a petitgrain). Ramon používá štavnatejší a sladší pomeranč (nepřimíchává citrusy) a vůně je celkově zaoblenější. Ve střední fázi RM používá méně bylinek a drží čistší pomeranč. A závěr prohřívá krásnou jemnou ambrou (MdN patchuli). Schlesserova variace je zelenější nejen barvou, používá širší portfolio (RM se striktněji drží pomerančovníku, AS si více pomáhá citrusy a vetiverem). Monegalův pomeranč je lahodný, Schlesserův svěžejší.
Mimořadný poměr cena výkon. Na léto i zlepšení nálady perfektní volba.