databáze 119190 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Lustre Hiram Green

Lustre
značka: Hiram Green
parfumér: Green, Hiram
rok: 2019
určení: unisex
složení: bulharská růže, citrusové tóny, kosatec, kadidlo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
wendulka (10.7.2020 )

Odráží v sobě moment, kdy kněz v rouchu, prosyceném vůní kadidla, ostrou kovovou čepelí nařezává citrusově kořenité bulharské růže, které vykvetly na zahradním záhonu za kostelem, lemovaném orosenou trávou a pudrovými fialkami a pižmovým kosatcem.

Avatar
ModestMourek (27.9.2019 )

Parfém Lustre se otevírá vůní esenciálního oleje z bulharské růže, osvěženého stopou citrusů. Podobně výraznou, jiskřivě zelenou a zároveň květinově nasládlou růži jsem zatím cítil pouze v parfému Malik Al Taif (Areej Le Doré). I její výdrž je slušná, teprve po hodině přejde přes zemité kadidlo na sametový kosatec prohřátý živočišnými tóny. Žel kosatec vydrží pouze několik dalších hodin, takže ve výsledku se jedná o růžovou kolínskou s kosatcovým základem, což mi přijde trochu málo.

Avatar
alibi (19.9.2019 )

V Lustre mám zpočátku výraznou růži, kyselou až nepříjemně kovovou, jakoby mě řezala nožem. Přitom v tom kovu jasně rozpoznávám zaoblenost bulharského růžového oleje, který mám ráda. Možná mi to provádí citrusy, nebo neroli, nevím. Později, až se vůně prohřeje na kůži, tak se uklidní, uhladí a konečně zůstává "jen" krásný růžový olejíček. Ale přes ten úvod se nepřenesu.

Avatar
blackviolet (30.7.2019 )

Hiram tentokrát vykouzlil záhon pastelových růží uprostřed louky s čerstvě posečenou trávou, která začíná pomalu vysychat na slunci. Také misku s citrusy a dužnatými jemně sladkými plody. Vůně růží se prolíná s vůní trávy, ve které jsou i listy fialek a květy pudrového kosatce. A s kadidlem z blízkého kostelíku. Letní venkovská idyla s růžemi.